|

دبیر: کشتی در جهانی و المپیک شانس ۳۲ مدال دارد

کشتی می‌تواند در ۲۰ وزن رقابت‌های جهانی و ۱۲ وزن در رقابت‌های المپیک شانس مدال داشته باشد.

لینک کوتاه کپی شد

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در جمع آزاد و فرنگی کاران گفت: دوستان ما باید ثابت کنیم که به حق، ورزش اول ایران هستیم و آقایی خود را به دنیا اعلام کنیم. البته این کار با همدلی به وجود می‌آید و اینکه ما آزاد و فرنگی هستیم را کنار بگذاریم، چراکه همه ما یکی هستیم و آن کشتی جمهوری اسلامی ایران و باید قدردان باشیم که کشتی می‌تواند در ۲۰ وزن در رقابت‌های جهانی و ۱۲ وزن در رقابت‌های المپیک شانس مدال داشته باشد. به دنبال این نباشیم که خود را مطرح کنیم و کار باید برای خدا باشد تا برکت کند و اگر روزی به دنبال این باشیم که خودی نشان دهیم، موفق نخواهیم شد.

باشگاه خبرنگاران، کمتر از ۴۰ روز مانده به رقابت‌های جهانی صربستان، جلسه‌ی علیرضا دبیر و اعضای کادر‌های فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: من در فدراسیون کشتی ۲ بزرگتر از خود دارم یکی محمد بنا و یکی محسن کاوه که رابطه‌ی ما مانند برادر بزرگ با برادر کوچک است و نظر این ۲ نفر برای من خیلی قابل احترام است. پس از این ۲ بزرگ، حمید سوریان و پژمان درستکار هستند که آن‌ها نیز برای من قابل احترام و عزیز هستند و این ۴ نفر در کنار من هستند و من در همه‌ی کار‌ها از آن‌ها مشورت می‌گیرم. علی محمدی نیز به عنوان یک برادر کمک می‌کند و من قدردان زحمات این عزیزان هستم.

کشتی آزاد و فرنگی جدا از هم نیستند

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه همانطور که گفتم کشتی آزاد و فرنگی را نباید از هم جدا بدانیم، گفت: محمد بنا فقط افتخار کشتی فرنگی نیست بلکه افتخار کشتی ایران است، همانطور که جهان پهلوان تختی، حمید سوریان، عباس جدیدی، علیرضا حیدری، امید نوروزی، قاسم رضایی، برادران خادم، حسن یزدانی و برادران گرایی افتخار کشتی ایران هستند، این تفکر بسیار غلطی است که کشتی آزاد و فرنگی را با هم جدا بدانیم و تا روزی که بنده در فدراسیون هستم، کشتی یکی است. بنده نیز هرکاری که بتوانم برای کشتی انجام می‌دهم.

از همه‌ی شما می‌خواهم که پشت هم باشید و در کار‌ها هم با هم مشورت کنید و هم کمک؛ و اگر اتفاقی هم که افتاد به یکدیگر انتقال دهید تا مشکل حل شود و دوست دارم که رفاقت جای رقابت را بگیرد، چرا که ما در اینجا رقیب نیستیم بلکه همه یکی هستیم.

بنا و درستکار هیچ را برای خود نمی‌خواهند

دبیر گفت: من ایستاده ام که جلوی هرگونه استرس و مشکلی را بگیرم تا شما بتوانید در آسایش و آرامش تمرین کنید و انتظار دارم که شما نیز تمام تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه به کار ببندید. از محمد بنا و پژمان درستکار ممنون هستم که هیچ چیز برای خود نخواستند و هرچه خواستند برای مربیان و کشتی گیران بوده و من نیز وظیفه دارم که درخواست‌های آن‌ها را برآورده کنم.

کشتی گیران نباید وقت خود را صرف فضای مجازی کنند

او با تاکید بر اینکه کشور‌های مطرح کشتی در دنیا امروز با آنالیز به موفقیت رسیده اند گفت: یک اتاق آنالیز حرفه‌ای در خانه کشتی شهید هادی آماده شده است و الان وقت دیدن فیلم و آنالیز کردن است و کار را به شب مسابقه نیاندازید. اکثر کشتی گیران دوست ندارند که کشتی‌هایی که در آن باخته اند را ببنند، اما از آن‌ها بخواهید که فیلم کشتی را ببنید تا بتوانند نقاط ضعف را کاهش و نقاط قوت را افزایش دهند و این موضوع در نتیجه گیری بسیار مهم است.

دبیر بحث دور کردن کشتی گیران از استرس را بسیار مهم دانست و گفت: بعد از تمرین کشتی گیران را به حال خود رها نکنید تا سریع به اتاق‌های خود بروند و وقت خود را صرف فضای مجازی کنند. کشتی گیر باید سختی و فشار تمرینات و استرس وارده را یکجا خالی کند، ما فضای سبز مناسب، استخر و بازی‌های سالم را کمپ تیم‌های ملی فراهم کرده ایم و از کشتی گیران بخواهید که چند ساعت از وقت خود را برای آن بگذارند، ضمن اینکه فضا را طوری فراهم کنید که برای صرف غذا یا میان وعده با هم باشند تا کمی از استرس‌ها و فشار‌های روحی و روانی فاصله بگیرند.

سوریان: کشتی دنیا به سرعت در حال پیشرفت است

حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: درست است که ما تمام تلاش خود را می‌کنیم، اما بدانید که کشتی دنیا به سرعت در حال حرکت است و ما را نیز به خوبی آنالیز می‌کنند. ما هم باید سرعت خود را افزایش دهیم و کشتی آن‌ها را به خوبی آنالیز و تجزیه و تحلیل کنیم وگرنه جای خود را به سایر کشور‌ها خواهیم داد و این یک واقعیت است.

دارنده ۷ مدال طلای المپیک و جهان گفت: برخی از کشور‌های سرمایه گذاری خوبی در کشتی کرده اند و به واسطه‌ی علم روز و آنالیز کشتی به موفقیت دست یافته اند، کار ما بسیار سخت است، اما می‌توانیم موفق شویم به شرطی که از تمامی ظرفیت‌ها استفاده لازم را داشته باشیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی