|

روند بورس در هفته آینده چگونه است؟

پیش بینی بازار بورس شنبه 13 شهریور 1400

باتوجه به شرایط بازار پیش بینی می شود هفته آینده شاهد بازاری متعادل تری باشیم

لینک کوتاه کپی شد
1

شاخص بورس معاملات روز چهارشنبه را با رشد 24 هزار و 535 واحدی به پایان رساند و در روند معاملاتی چهارشنبه شاهد روندی مثبت در بیش تر سهم های بازار بودیم و در نهایت شاخص با ایستادن روی سطح  یک میلیون و 520 هزار و 686 واحدی به کار خود پایان داد.

100

علت افت سه روزه شاخص کل بورس چه بود؟

برای افت چند روز گذشته به سه عامل اعم از رشد زیاد یک ماه گذشته، استقرار دولت و زمزمه هایی مبنی بر کنترل ارز در اولین هفته دولت و نهایتا افت اندک دلار بود. البته افت هزار تومانی در روز یکشنبه سیگنالی به بازارها داد که احتمالا این هفته دلار چند هزار تومان افت خواهد کرد ولی تحولات روزهای بعد بر خلاف آن بود و احتمالا بازار بازار هفته بعد بهتر خواهد بود.

بازار در هفته آینده چگونه خواهد بود؟

با بروز نشانه هایی از خالی بودن دست دولت و بانک مرکزی برای کاهش بیشتر نرخ دلار، از هفته بعد شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود ولی در کل ارزش بازار به تحولات ارزش ریال به شدت وابسته است، چرا که تولید شرکت ها در بهترین حالت در کوتاه مدت ثابت است و صرفا تعییرات قیمت ها یا نرخ بهره روند بازار را مشخص می کند. ارزش ذاتی بازار بورس در بهترین حالت 175 میلیارد دلار است که ده الی بیست میلیارد دلار هم قبل فصل مجامع به عنوان سود دوره به آن اضافه می شود، بنابراین بورس با نرخ فعلی دلار ارزان نیست که رشد کند. ولی ممکن است انتظارات رشدی از دلار با تحولات برجامی رشد کند یا افت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه