|

خطر سقوط دوباره بیت کوین وجود دارد؟

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

بیت کوین در هفته اخیر در حال اصلاح ریزش‌های اخیر خود است و هنوز نتوانسته سقف‌های قبلی خود را به دست آورد.

لینک کوتاه کپی شد

بیت کوین که در حال حاضر حمایت ۳۷،۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA۱۰۰) را حفظ کرده، در تکاپو است تا سطوح مقاومتی ۴۰،۰۰۰ و ۴۰،۵۰۰ دلار را فتح کند. بیت کوین توانست مقاومت ۴۰،۰۰۰ دلاری را شکسته و موج بازیابی خود را گسترش دهد. این ارز دیجیتال حتی از سطح ۴۰،۵۰۰ دلار عبور کرد و کاملاً بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی قرار گرفت.

تقلای بیت کوین زیر ۴۰،۰۰۰ دلار

این در حالی است که خریداران نتوانستند در بالای ۴۰،۵۰۰ دلار قدرت بگیرند. یک سقف در قیمت ۴۰،۹۲۳ دلار شکل گرفت و پس از آن شاهد اصلاح بودیم و سپس حمایت ۴۰،۰۰۰ دلاری شکسته شد. علاوه بر این، یک افت هم به زیر مثلث جمع‌شونده کوتاه‌مدت با حمایت نزدیک به ۳۸،۴۰۰ دلار در نمودار ساعتی بیت کوین/تتر روی داد.

این جفت‌ارز سپس در زیر فیبوناچی ۵۰ درصدی که در موج صعودی ۳۶،۴۷۲ دلار تا ۴۰،۹۲۳ دلار شکل گرفته بود، شتاب نزولی گرفت. بیت کوین در حال حاضر توانسته سطح حمایت ۳۷،۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی را حفظ کند.

فیبوناچی ۷۶.۴ درصدی که در موج صعودی ۳۶،۴۷۲ دلار تا ۴۰،۹۲۳ دلار تشکیل شده بود، به‌عنوان یک ناحیه حمایتی نیز عمل می‌کند. در مسیر صعود، اولین مقاومت در نزدیکی حمایت مثلث جمع‌شونده در ۳۸،۵۰۰ دلار است. اولین مقاومت عمده نیز نزدیک سطح ۳۹،۵۰۰ دلاری است. اما مقاومت اصلی هنوز نزدیک ناحیه ۴۰،۰۰۰ دلار است. بسته شدن قیمت بالاتر از ناحیه مقاومت ۴۰،۰۰۰ دلاری می‌تواند آغازگر یک صعود قدرتمند باشد.

سقوط بیشتر محتمل است؟

اگر بیت کوین موفق با عبور از مقاومت ۳۹،۵۰۰ دلار نشود، خطر نزول بیشتر وجود دارد. در صورت سقوط، اولین حمایت در نزدیکی سطح ۳۷،۰۰۰ دلار است.

اولین حمایت عمده نزدیک سطح محوری ۳۶،۰۰۰ دلاری است. در صورت نقض حمایت ۳۶،۰۰۰ دلاری، قیمت بیت کوین ممکن است در کوتاه‌مدت به ناحیه حمایتی ۳۴،۰۰۰ دلار افت کند.

اندیکاتور‌های تکنیکال:

شاخص مکدی در تایم فریم ساعتی در محدوده نزولی قرار است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) اکنون زیر سطح ۵۰ است.

سطوح حمایت اصلی: ۳۷،۵۰۰، ۳۶،۰۰۰

سطوح مقاومت اصلی: ۳۸،۵۰۰، ۳۹،۵۰۰ و ۴۰،۰۰۰

منبع: اقتصاد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها