|

روند صعوی قیمت طلا

قیمت طلا به بالاترین سطح در 4 ماه گذشته رسید

کاهش ارزش دلار آمریکا و افزایش فشارهای تورمی عامل اصلی رشد تقاضا و قیمت جهانی این فلز گرانبها به شمار می رود.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- قیمت طلا در بازارهای بین المللی در مبادلات امروز دوشنبه به روند صعودی خود ادامه داده و به بالاترین سطح در 4 ماه و نیم اخیر رسیده است. به گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار آمریکا و افزایش فشارهای تورمی عامل اصلی رشد تقاضا و قیمت جهانی این فلز گرانبها به شمار می رود.

براساس این گزارش، سقوط قیمت ارزهای مجازی و دیجیتال نیز یک عامل مهم دیگر برای افزایش تقاضا و قیمت طلا بوده است. این گزارش افزود: قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به بیش از 1883 دلار رسیده است. قیمت طلا هفته گذشته نیز تا سطح 1889 دلار افزایش یافت که بالاترین رکورد از 8 ژانویه به شمار می رود. 

تحلیلگران ارشد اقتصادی موسسه دیلی اف ایکس بر این باورند که افت شاخص دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی از یک سو و نگرانی ها درباره افزایش فشارهای تورمی در آمریکا و اروپا از سوی دیگر بیشترین نقش را در افزایش قیمت جهانی طلا داشته است. 

این تحلیلگران تاکید کردند: افت شدید قیمت ارزهای مجازی و دیجیتال نیز تقاضا برای طلا را به شدت افزایش داده و آن را به یک سرمایه گذاری جذاب تبدیل کرده است. به نظر می رسد سطح مقاومتی حساس و روانی برای اونس طلا ، قیمت 1900 دلاری خواهد بود.

باید دید قیمت طلا با نزدیک شدن به این سطح روانی مهم، چه واکنشی نشان خواهد داد. شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح خود در 3 ماه اخیر رسیده است.  افزایش تورم در آمریکا و اروپا نیز تمایل سرمایه گذاران برای پوشش ریسک ناشی از این مساله و خرید طلا را افزایش داده است. 

قیمت بیت کوین روز یکشنبه با افت 13 درصدی روبرو شد تا از اوج قیمت 64 هزار دلاری امسال خود بیش از 50 درصد کاهش یافته باشد.  قیمت پالادیوم نیز امروز با یک درصد افزایش به 2810 دلار رسیده و قیمت نقره نیز با 0.4 درصد افزایش به بیش از 27.64 دلار رسیده است. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها