|

۱۰خبر مهم و موثر دربازارهای امروز

قیمت انواع طلا و سکه امروز دوشنبه 16 فروردین 1400

قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز دوشنبه 16 فروردین 1400 چند است؟

لینک کوتاه کپی شد

سکه تمام بهار آزادی صبح امروز ۱۰ میلیون و 480 هزار تومان فروخته شد و هر قطعه سکه امامی  ۱۰ میلیون و 830 هزار تومان قیمت خورد.

نیم سکه بهار آزادی شش میلیون و 450 هزار تومان و سکه گرمی دو میلیون و 300هزار تومان ارزش گذاری شدند و هر گرم طلا ۱۸ عیار یک میلیون و 63 هزار تومان قیمت خورد.

انواع طلا و سکه قیمت فروش قیمت خرید
سکه بهار آزادی 10,480,000 10,300,000
سکه امامی 10,830,000 10,680,000
نیم سکه 6,450,000 6,350,000
ربع سکه 4,050,000 3,960,000
سکه گرمی 2,300,000 2,230,000
گرم طلای 18 عیار 1,063,991  
مثقال طلا 4,609,000  
اونس طلا 1,724.39

10خبر مهم و موثر دربازارهای امروز

به گزارش تجارت نیوز بازارهای امروز ممکن است به کدام اخبار واکنش نشان دهند؟ ۱۰ خبر مهم  احتمالا موثر بر بازارهای امروز را در زیر بخوانید:

ـ در حالی که نرخ سود سپرده قانونی افزایش پیدا نکرده است برخی بانک‌ها خودسرانه نرخ سود یکساله را افزایش داده‌اند. برخی دیگر هم با لحاظ نکردن نرخ شکست قانونی چراغ خاموش در حال دور زدن نرخ‌های سود مصوب هستند.

ـ معاون اول رئیس‌جمهور، موافقت دولت با افزایش سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی بانک مرکزی را به رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ کرد.

ـ روسای اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف در نامه‌ای به رئیس جمهور با اشاره به تداوم چالش رفع تعهد ارزی صادرکنندگان اعلام کردند در صورت عدم رفع مشکل، تبعات این موضوع دامن واردات را خواهد گرفت.

ـ رئیس کل بانک مرکزی گفت: شرایط معیشتی بخش عمده‌ای از مردم علی‌رغم همه تلاش‌های مسئولین و جبران‌های انجام گرفته، نیازمند توجه جدی غیر شعاری است. قدرت خرید مردم با حرف و جنجال سیاسی تقویت نمی‌شود با سرمایه‌گذاری گسترده و مولد است که تولید و رفاه افزایش می‌یابد.

ـ معاون دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی در خصوص تمدید خودکار اجاره‌نامه‌ها در سال ۱۴۰۰ توضیح داد: قرارداد مستاجرانی که بعد از تیرماه تمام می‎‌شود به صورت خودکار تمدید می‎‌شود. موجر به دلیل تمدید خودکار قرارداد، نمی‌تواند حکم تخلیه بگیرد و بعد از پایان قرارداد مستاجر موظف نیست خانه را تخلیه کند و توسط مراجع قضایی حکم تخلیه صادر نمی‎‌شود. امسال میزان افزایش اجاره‌‎بها در تهران ۲۵ درصد، کلانشهر‌ها ۲۰ درصد و سایر شهر‌ها ۱۵ درصد است.

ـ بورس کالای ایران در سال ۹۹ شاهد ثبت رکوردهای جدیدی بود، بر این اساس، ارزش کل معاملات این بورس با رشد ۱۰۸ درصدی نسبت به سال ۹۸ به رقم ۳۵۰ هزار و ۹۲۷ میلیارد تومان رسید.

ـ رئیس جمهور با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای مدیریت و کنترل زنجیره تولید، تامین و توزیع کالاهای ضروری مردم گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت بازار نباید مقطعی و کوتاه مدت باشد بلکه باید تنظیم بازار تا پایان سال را در نظر داشته باشد.

ـ وزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر بر ضرورت برداشتن کامل و نهایی تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه آمریکا، به‌گونه‌ای که جمهوری اسلامی ایران آنها را راستی‌آزمایی کند تاکید کرد و افزود: در این صورت است که به تعهدات خود باز خواهیم گشت.

ـ سخنگوی گمرک اعلام کرد: کارنامه تجارت خارجی کشورمان در اسفند ماه، هفت میلیارد و ۴۵۸ میلیون دلار بود که سهم صادرات، سه میلیارد و ۳۲۸ میلیون دلار و سهم واردات چهار میلیارد و ۱۳۰میلیون دلار بوده است.

ـ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن استقبال از سند همکاری ایران و چین، بازگشت آمریکا به برجام را منوط به لغو «یکباره و یکپارچه» تحریم‌ها و راستی آزمایی ملموس از آن دانستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها