|

رصد بازار

قیمت مرغ گرم امروز جمعه 13 فروردین 1400

نرخ مصوب مرغ گرم از کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافت.

لینک کوتاه کپی شد

بر اساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور نرخ مصوب مرغ گرم برای مصرف‌کننده از کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافت. البته می دانید که قیمت مرغ امروز جمعه 13 فروردین 1400 در بازار های سطح شهر ابدا با این نرخ برابر نیست و حداقل دو برابر نرخ مصوب به فروش می رسد.

قرارگاه ساماندهی مرغ کشور به ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با حضور نمایندگانی از ارگان‌های مختلف از جمله قوه قضاییه و وزارت صمت در آخرین جلسه خود در راستای ساماندهی تولید گوشت مرغ و بر اساس نرخ مولفه‌های تولید نرخ مصوب مرغ را افزایش داد.

بر این اساس نرخ مرغ منجمد درب سرد خانه کیلویی ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان، نرخ مرغ منجمد برای مصرف ‌کننده کیلویی ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان، نرخ مرغ زنده درب کشتارگاه کیلویی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان، نرخ مرغ آماده طبخ در میدان بهمن کیلویی ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ مرغ آماده طبخ برای مصرف‌کننده کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

در این جلسه مصوب گردید که سازمان تعزیرات حکومتی با همکاری وزارت صمت، اتاق اصناف کشور و سایر نهاد‌های مسئول بر رعایت دقیق این مصوبه نظارت و با هر گونه انحراف در این خصوص برخورد قانونی انجام شود.

منبع: گسترش نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها