|

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس در بهار سال 1400

بورس در روز‌های پایانی سال جاری مثبت خواهد شد؟ بورس در فصل بهار و دوران انتخابات چگونه خواهد بود؟

لینک کوتاه کپی شد

هر چند که ۵ ماه ابتدایی سال جاری روند بورس کاملا صعودی بود و شاخص کل به قله ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحد رسید، اما از ۱۹ مرداد روند نزولی بورس آغاز شد و این روند تا هفته دوم اسفند ماه هم ادامه داشته است. بورس در روز‌های پایانی سال جاری مثبت خواهد شد؟ بورس در فصل بهار و دوران انتخابات چگونه خواهد بود؟ پیش بینی ها برای بازار بورس بهار سال 1400 چیست؟

 بورس در ۵ ماه ابتدایی سال عملکرد فوق العاده‌ای را داشت و شاخص کل توانست از سطح ۵۰۰ هزار واحد در ابتدای فروردین ماه به سطح دو میلیون و ۷۸ هزار واحد در مرداد ماه برسد. پس از آن دوران رکود و ریزش بورس آغاز شد. دورانی که تا هفته دوم اسفندماه هم ادامه داشته است و شاخص کل هم اکنون به کانال یک میلیون و ۱۷۷ هزار واحدی سقوط کرده است.  

خروج پول حقیقی از بازار هر روز تکرار می‌شود و هر راهکاری که برای خروج بورس از وضعیت فعلی اجرایی می‌شود نهایت دو سه روز بازار را سبز نگه می‌دارد و سپس بازار به همان روند نزولی خود باز می‌گردد.  پرسش این است که آیا در روز‌های پایانی سال جاری بورس رنگ سبز را به خود خواهد دید؟ در بهار ۱۴۰۰ وضعیت بورس چگونه خواهد بود؟

 

بهار ۱۴۰۰ بورس مثبت می شود؟

این کارشناس بازار سهام با پیش بینی ماه ‌های آتی بورس در انتها خاطرنشان کرد: پیش بینی من این است که در سال آینده در ماه‌های فروردین و اردیبهشت شاهد بازار بسیار مثبت و صعودی هستیم، اما در خرداد ماه به دلیل برگزاری انتخابات یک مقداری بازار گیج خواهد شد و بعد از آن هم باید ببینیم که چه فردی رئیس جمهور می‌شود و چه برنامه‌هایی را قرار است اجرا کند.

مصطفی صفاری، اظهار داشت: ۲۹ اسفند سود شرکت ها مشخص می شود و غالبا هم سودها دو تا سه برابر سال گذشته بوده است. بنابراین بعد از مشخص شدن سود، بازار  مانند درختی خواهد بود که به ثمردهی رسیده و آماده میوه چینی است.

صنایع صادرات محور و شرکت های سودمحور در این میان از وضعیت مناسب تری برخوردارند. صفاری همچنین با اشاره به طرح عرضه اوراق اختیار فروش تبعی حامی ۱۴۰۱ که از امروز اجرایی شد، اظهار داشت: این طرح در آرامش بخشی به سهامداران جزء که سرمایه ای کمتر از ۱۰ میلیون تومان دارند و تعداد آنها به حدود ۴ میلیون نفر می رسد، اثربخش ارزیابی می شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: طرح حامی در نگهداری سهام و عدم فروش آن موفق عمل می کند و از نگاه من بازار نیز بیش از ۲۵ درصد در این دو ماه  رشد می کند و در این صورت  این طرح هزینه ای هم در بر نخواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها