|

اختلاف قیمت کوییک اس در بازار و سامانه یکپارچه

خریداران کوییک اس از سامانه یکپارچه خودرو چقدر سود می کنند؟

در مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه کوییک اس عرضه می‌شود. اما قیمت این خودرو در سامانه و در بازار آزاد چند میلیون تومان ثبت شده است؟

لینک کوتاه کپی شد

فروردین ماه بود که شورای رقابت قیمت خودروهای داخلی در درب کارخانه را تا 42 درصد افزایش داد. البته میزان افزایش قیمت هر خودرو متفاوت بود و هر خودرو بر اساس معیار خاصی قیمت‌گذاری شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، قیمت جدیدی که شورای رقابت برای خودروی کوییک اس باتوجه به مالیات و سایر هزینه‌ها اعلام کرد 268 میلیون تومان بود. این درحالی است که این خودرو پس تجربه نوسان قیمتی‌های فراوان طی یک ماه اخیر در بازار آزاد به 365 میلیون تومان رسیده است. این یعنی خریداران این خودرو در سامانه یکپارچه حدود 97 میلیون تومان سود نصیبشان می‌شود.

بازار آزاد بلافاصله به افرایش قیمت‌ها در درب کارخانه واکنش نشان داد، اما پس از مدتی و با برگزاری دو مرحله طرح فروش در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ورق برگشت و فاصله قیمتی شاهین اس در درب کارخانه و بازار کاهش یافت. این خودرو طی کمتر از یک ماه کاهش قیمت حدود 70 میلیون تومان را تجربه کرد و تا 430 میلیون تومان پیش رفت.

نمودار زیر روند حرکتی قیمت شاهین را در سه ماه اخیر نشان می‌دهد. همان‌طور که مشخص است این خودروی اقتصادی طی این سه ماه روند نزولی را طی کرده است.

ezgif.com-webp-to-jpg (2)

کاهش فاصله قیمتی ادامه دارد؟

دو مرحله عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو در بازار آزاد را کاهش داد و باعث شد فاصله قیمتی بین کارخانه و بازار به صورت روزانه کمتر شود.

کارشناسان معتقدند که این کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه‌دار نیست و با پایان یافتن طرح عرضه خودرو در سامانه یکپارچه روند نزولی بازار متوقف می‌شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی