|

اعلام قیمت محصولات خودروسازان خصوصی

مونتاژی های ایران خودرو افزایش قیمت ندارند؟

بعد از انتشار لیست قیمت کارخانه‌ای خودروهای پرتیراژ، شورای رقابت وعده داده بود قیمت محصولات مونتاژی شرکت‌های خودروساز را نیز مشخص کند.

لینک کوتاه کپی شد

سازمان حمایت از لیست قیمتی جدید خودوهای مونتاژی رونمایی کرد. بررسی لیست قیمتی منتشر شده از رشد متوسط ۱۷ درصدی قیمت این خودروها خبر می‌دهد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اکوایران، آنطور که لیست قیمتی سازمان حمایت نشان می‌دهد، محصولات بهمن موتور، مدیران خودرو، کرمان خودرو، فردا موتور و ایلیا تعیین تکلیف شده‌اند.

نکته قابل توجه این است که به نظر می‌رسد محصولات مونتاژی ایران خودرو تا اینجای کار از افزایش قیمت محروم مانده‌اند و ایران‌خودرویی‌ها باید محصولات خود را با قیمت‌های پیشین عرضه کنند.

لیست قیمتی سازمان حمایت که در رسانه‌ها منتشر شده، شامل ۱۷ مدل محصول خودروساران خصوصی می‌شود که مدیران خودرو با ۷ محصول در صدر جدول قرار دارد؛ کرمان موتور چهار محصول دارد، فردا موتور سه محصول، بهمن موتور دو محصول دارد و ایلیا خودرو نیز تنها با یک محصول حاضر است.

آنطور که اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد، مبنای قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی متوسط نرخ ارز در بهمن ۱۴۰۱ تا فروردین ۱۴۰۲ است. سایر هزینه‌های خودروسازان نیز بر اساس صورت‌های مالی آنها در بهمن سال گذشته محاسبه شده است. قیمت کارخانه‌ای خودروها در مبداء هم در این آنالیز قیمتی دخیل بوده است.

باید منتظر ماند و واکنش شرکت‌های خودروساز خصوصی را به این لیست قیمتی دید. این احتمال وجود دارد که آنها با توجه به نرخ تورم فزاینده و همچنین نوسانات ارزی، زیر بار این افزایش قیمت نروند.

لیست+قیمت+خودروهای+مونتاژی

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی