|

رکوردی جنجالی از بیت کوین!

BTC

با سقوط بانک‌های آمریکایی بیت کوین رکورد شکست!

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- بر اساس گزارش‌های منتشرشده، تعداد معاملات در ممپول (mempool) بیت کوین (BTC) در آخر هفته از بالاترین سطح سه سال گذشته فراتر رفته است. ممپول بیت کوین در واقع یک نوع اتاق انتظار برای تراکنش‌های تاییدنشده این ارز دیجیتال است.
به گزارش شایانیوز به نقل از رزارزنیوز به این ترتیب، تعداد تراکنش‌های بیت کوین از زمان افزایش شور و هیجان کاربران در مورد پروتکل اوردینالز (Ordinals) – پروتکلی برای ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در بلاکچین بیت کوین – و همچنین، از زمان سقوط لونا (Luna) و صرافی بزرگ FTX پیشی گرفته که نشان‌دهنده تقاضای بالا برای تراکنش‌های این رمزارز است.
این افزایش تقاضا برای بیت کوین به احتمال زیاد از سقوط بانک‌های سیلورگیت (Silvergate) و سیلیکون ولی (SVB) ناشی می‌شود. در واقع، به نظر می‌رسد که با تعطیل شدن این بانک‌ها در روزهای گذشته، بیت کوین به دارایی اصلی برای استفاده در آخر هفته تبدیل شده است.

Bitcoin-transactions-hit-record-1

علاوه بر این، پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment) گزارش کرده که آن دسته از نهنگ‌ها و کوسه‌های بیت ‌کوین که دارای ۱۰ تا ۱۰ هزار BTC هستند، در هفته گذشته ۴۰،۵۵۷ واحد از این ارز دیجیتال به ارزش حیرت‌انگیز ۸۲۱٫۵ میلیون دلار را بلعیدند.
در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در محدوده قیمتی ۲۲،۵۶۰ دلار معامله می‌‌شود که نزدیک به ۱۰ درصد در ۲۴ ساعت گذشته رشد دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی