|

افزایش واردات برنج خارجی

برنج جاسمین و هومالی جای طارم ایرانی می‌شوند؟

دبیر انجمن واردکنندگان برنج، برنج‌های وارداتی از پاکستان و تایلند به کشور وارد می‌شوند. کیفیت این نوع برنج‌ها درجه یک و باکیفیت است.

لینک کوتاه کپی شد

واردکنندگان برنج از ابتدای امسال به‌دلیل تأخیر در ابلاغ قوانین جدید به گمرک با مشکلاتی مواجه بودند که حجم واردات را به‌طور چشمگیری کاهش داد. با رفع این مشکل در یک‌ماه اخیر واردات به روال عادی بازگشته اما حجم واردات به‌گفته انجمن واردکنندگان با میزان هدف‌گذاری شده فاصله دارد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از همشهری؛ آمارها نشان می‌دهد از مجموع ۳۹۰ هزار تن برنج وارد شده از ابتدای امسال ۳۵۵ هزار تن را بخش خصوصی وارد کرده درحالی‌که با توجه به نیاز بازار باید ماهانه ۱۶۰ هزار تن برنج وارد شود.

درحالی‌که لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج هنوز در هاله‌ای از ابهام است، معاون وزیر جهادکشاورزی از واردات برنج کیفی برای تامین کسری بازار خبر می‌دهد.

مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: برنج‌های وارداتی ما از پاکستان و تایلند، برنج‌های سفید، درجه یک و باکیفیتی است که بعضی از ارقام آن مثل جاسمین و هومالی از لحاظ عطر و طعم و کیفیت پخت، قابلیت رقابت با برنج‌های ایرانی ازجمله طارم را دارند.

هزینه واردات هر کیلو از این نوع برنج برای واردکننده یک ‌دلار یعنی همان ۳۵ هزار تومانی است که برای مصرف‌کننده همان حدود ۴۰ هزار تومان تمام می‌شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی