|

تتر ایرانی ها بلوکه می شود؟

اتفاق عجیب در بازار رمزارزها؛ تتر ایرانی‌ها پرید؟

نگرانی ایرانی‌های فعال در بازار رمزارزها به دلیل نظارت FATF و اظهارات شرکت تتر مبنی بر بلوکه کردن تتر کشورهای تحریم شده بسیار شدت گرفته است.

لینک کوتاه کپی شد

شرکت سایفرتریس اعلام کرده که توانایی شناسایی آدرس‌های ولت در کشورهای تحریم شده را دارد و شرکت تتر هم اعلام کرده می‌تواند ارزهای دیجیتال تتر در کیف پول کشورهای تحریم شده را بلوکه کند.

اما حالا سوال اینجاست که بلوکه شدن تتر در حساب فعالان ایرانی چقدر محتمل است؟

مریم محبی، کارشناس بازار رمزارزها در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با اخبار استیبل‌کوین تتر گفت: بلوکه کردن تتر در آدرس ایرانی‌ها اصلا غیرمحتمل نیست. صرافی‌های ارز دیجیتال هم به مرور زمان اقدامات نظارتی را اعمال کردند و شرکت تتر هم برای اینکه بتواند به فعالیت خود ادامه دهد باید اقدامات نظارتی را اعمال کند.

ایوب ترابی، متخصص حوزه رمزارزها در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: این موضوع از مدت‌ها قبل مطرح بود و حتی شرکت تتر هم این موضوع را قبلا عنوان کرده بود.

ماهیت بازار رمزارزها عدم دخالت افراد و نهادها در این بازار است اما به نظر می‌رسد نهادهای نظارتی قصد دارند این بازار را کنترل کنند. بسیاری از کارشناسان عقیده دارند این اقدامات نهادهای نظارتی باعث می‌شود تا حجم پول به سمت صرافی‌ها و پروژه‌های غیرمتمرکز روانه شود.

چگونه می‌توان تحریم‌های حوزه رمزارز را دور زد؟

مریم محبی عقیده دارد ابتدا باید این تحریم‌ها اعمال شود تا بتوانیم راه مناسبی برای دور زدن تحریم پیدا کنیم اما به نظر می‌رسد می‌توان از صرافی‌ها و پروژه‌های غیرمتمرکز استفاده کرد.

اما ایوب ترابی عقیده دارد اگرچه راه‌ها جایگزین زیاد هستند اما راه حل اصولی این است که دولت به فکر یک راه مناسب برای نقل و انتقال به خارج از کشور باشد که نیازمند از سرگیری مذاکرات است.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی