|

فردا کدام استان‌های ایران تعطیل است؟

آخر هفته گذشته همه ماجرای نامه وزیر نفت برای تعطیلی تهران در دو روز ابتدای هفته را تکذیب می‌کردند، اما روز شنبه ادارات پایتخت تعطیل شد.

لینک کوتاه کپی شد

در حال حاضر باید به صورت لحظه‌ای وب‌سایت‌های خبری را بررسی کنید تا از وضعیت تعطیل بودن یا نبودن ادارات در محل زندگی‌تان باخبر شوید. پایتخت که در چند وقت اخیر به دلیل آلودگی هوا چند تعطیلی گسترده را در سطح مدارس دیده بود امروز با تعطیلی گسترده ادارت برای مدیریت مصرف گاز مواجه شده است. این در حالی است که اواخر هفته گذشته رسانه‌ها از نامه وزیر نفت برای تعطیلی تهران در روز‌های شنبه و یکشنبه خبر داده بودند که به سرعت این خبر تکذیب شد. اما نهایتا روز جمعه و در سطحی پایین‌تر از وزیر نفت این معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران بود که به رسانه‌ها اعلام کرد ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران در روز شنبه تعطیل هستند.

در زمان تنظیم این گزارش وزیر کشور اعلام کرد: بخش دولتی و خصوصی تهران فردا یکشنبه تعطیل است

این در حالی ست که پیشتر اعلام شده بود، کارمندان در محل کار حاضر شوند اما سیستم گرمایشی خاموش خواهد بود!

جزئیات تعطیلی تهران

فخاری: کلیه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در استان تهران فردا تعطیل است و بخش‌هایی که به‌صورت خدمات اورژانسی، شیفتی و خدمات عام که به‌صورت عمومی فعالیت می‌کند دایر می‌باشد. با بررسی‌ها و تصمیمات جدید مقرر شد حضور یک سوم کارمندان تهرانی برای فردا لغو شد. مدارس به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود و امتحانات پایه دوازدهم و دانشگاه‌ها طبق برنامه انجام می‌شود. بانک‌ها به صورت یک سوم شعب با تشخیص خود بانک‌ها فعالیت می‌کنند و مابقی تعطیل هستند.

همچنین افت فشار باعث تعطیلی جایگاه‌های سی ان جی در استان‌هایی مانند مازندران، گلستان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی شده است.

خراسان رضوی

به جز تهران ادارات، مهد کودک‌ها و مدارس شهر مشهد هم روز یکشنبه تعطیل خواهند بود. کارکنان دستگاه‌های اجرایی، ادارات، بانک‌ها، مراکز آموزش عالی و نهاد‌های عمومی شهر مشهد به جز مراکز امدادی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک هم دور کار هستند. برای مشهد این پیش‌بینی وجود دارد که این تعطیلی‌ها از یکشنبه تا پنجشنبه هم ادامه پیدا کند.

زمستان سرد خراسان رضوی همچنین منجر به قطع گاز شهروندان در سبزوار شد. رئیس اداره گاز سبزوار امروز اعلام کرد که شهرستان سبزوار حدود ۱۰۷ هزار مشترک گاز خانگی دارد که صبح امروز به دلیل افت فشار، گاز ۱۶ هزار مشترک قطع شده است. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود به زودی گاز یک سوم مشترکان سبزواری قطع شود.

فرماندار نیشابور هم اعلام کرد که برای مدیریت مصرف گاز و جلوگیری از قطع ناخواسته گاز در بخش خانگی، تصمیم بر آن شد که فعالیت صنایع در این شهرستان تعطیل شوند. همچنین در جلسه مدیریت بحران امروز این شهرستان، مقرر شده نانوایی‌ها فقط در یک شیفت و از ساعت هشت تا ١۴ پخت نان داشته باشند.

سمنان

کمی آن‌سوتر جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان سمنان هم اعلام کرد که تمامی ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی این استان روز یکشنبه به صورت دور کار فعالیت خواهند کرد. همچنین فعالیت مدارس به صورت غیرحضوری خواهد بود و تنها امتحانات پایه دوازدهم به قوت خود باقی است.

البرز

کرج هم مه در هفته گذشته چند روز تعطیل را به دلیل سرمای هوا پشت‌سر گذاشته بود شنبه تعطیلی را سپری کرده است. مجتبی عبداللهی روز جمعه ۲۳ دی ماه پس از بازدید از مراکز مختلف و حضور در شرکت ملی گاز و نیز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان و اطلاع از وضعیت تولید و مصرف گاز و فرآورده‌های نفتی کشور اعلام کرد: شنبه ۲۴ دی ماه کلیه ادارات و سازمان‌های استان البرز به صورت دورکاری و مدارس در همه مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری خواهند بود. تعطیلی شنبه کرج در حالی است که استان البرز روز چهارشنبه گذشته هم تعطیل بود. کرج هم فردا تعطیل اعلام شد.

گیلان

تمامی ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های گیلان به پیشنهاد قرارگاه مدیریت جهادی گاز استان و براساس دستور استاندار روز پنجشنبه ۲۲ دی‌ماه تعطیل شد؛ همچنین بر اساس اعلام قرارگاه مدیریت جهادی گاز گیلان مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان طی روز‌های شنبه و یکشنبه غیرحضوری برگزار می‌شود و ساعات کاری ادارات نیز کاهش یافته است.

همدان

بارش برف زمستانی صبح امروز، شنبه، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی سطح استان همدان را در نوبت بعد از ظهر به تعطیلی کشاند و آموزش‌ها از طریق شبکه شاد انجام می‌شود.

لرستان: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: مدارس نوبت عصر برخی شهرستان‌های استان به دلیل برودت هوا و یخبندان امروز (شنبه) تعطیل شد.

کردستان

در غرب ایران کردستان هم روز‌های سختی را پشت‌سر می‌گذارد. برای همین استاندار این استان تصمیم گرفته تا از اختیاراتش استفاده کرده و پنجشنبه‌ها را در این استان تعطیل اعلام کند. اسماعیل زارعی‌کوشا صبح امروز در جلسه ستاد بحران عملیات پاسخ به تامین سوخت زمستانی استان کردستان که در شرکت گاز برگزار شد گفت: هیئت دولت مجوز تعطیلی یک روز در هفته را در ادارات را به استان‌ها واگذار کرده، بنابراین پنجشنبه‌ها زمان مناسبی برای تعطیلی دستگاه‌های اجرایی استان کردستان تا پایان بهمن‌ماه به جز واحد‌های درمانی، دستگاه‌های خدمات رسان و دادگستری است.

کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به بارش سنگین برف در استان؛ گفت: مدارس تمام مقاطع تحصیلی ۹ شهرستان استان کرمانشاه امروز شنبه در نوبت دوم (بعدازظهر) به صورت حضوری تعطیل و آموزش درسی دانش آموزان به شکل غیرحضوری و در بستر شبکه "شاد" انجام می‌شود.

خراسان جنوبی

بنابر تصمیم ستاد مدیریت مصرف انرژی استان و با توجه به افت شدید دما تمامی ادارات، دستگاه‌های اجرایی و مدارس خراسان جنوبی در روز‌های ۲۱ و ۲۲ دی ماه تعطیل شد و با توجه به ادامه برودت هوا، با پیشنهاد شرکت گاز استان، تصویب کارگروه استانی مدیریت مصرف انرژی و موافقت استاندار خراسان جنوبی این تعطیلی برای روز‌های ۲۴ و ۲۵ دی تمدید شد.

آذربایجان غربی

مدارس، آموزشگاه‌های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی هم شنبه به صورت غیرحضوری فعالیت کردند

قزوین

مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی شنبه و یکشنبه غیرحضوری خواهند بود. این در حالی است که امروز شنبه هم قزوین تعطیل بود.

سیستان و بلوچستان

تداوم سرمای هوا سبب تعطیلی مدارس زاهدان، خاش، تفتان، میرجاوه، مهرستان، سیب و سوران و سراوان در روز شنبه شد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی