|

سامسونگ

احتمالا گلکسی زد فولد 5 با 360 درجه چرخش همه را متحیر خواهد کرد

این طور که به نظر میرسد سامسونگ تصمیم دارد تا نسل جدید گوشی های هوشمند تاشو خود را با قابلیتی خارق العاده به بازار عرضه کند.

لینک کوتاه کپی شد

سامسونگ پروتوتایپ جدیدی به‌نمایش گذاشته که لولای ۳۶۰ درجه دارد و احتمالاً نشان‌دهنده‌ی طراحی نهایی گلکسی زد فولد ۵ است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از زومیت، سامسونگ دیسپلی، زیرشاخه‌ی سامسونگ الکترونیکس و فعال در صنعت نمایشگر، در نمایشگاه CES 2023 صفحه‌نمایش جدیدی معرفی کرده است که Flex In & Out نام دارد و ۳۶۰ درجه می‌چرخد. این یعنی با گوشی هوشمند تاشدنی طرف هستیم که نه‌تنها به سمت داخل بلکه به سمت خارج تا می‌شود.

نمایشگر ۲۰۲۳ سامسونگ برای گوشی های تاشدنی

به گزارش ورج، صفحه‌نمایش جدید سامسونگ از طراحی متفاتی برای لولا استفاده می‌کند که باعث کاهش قابل‌توجه برآمدگی نمایشگر در ناحیه‌ی لولا می‌شود. به گفته‌ی سامسونگ، لولای جدید فشار کمتری به نمایشگر وارد می‌کند.

این نخستین باری نیست که سامسونگ دیسپلی چنین صفحه‌نمایشی معرفی می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۲۱ در اجلاس IMID کره‌ی جنوبی نمایشگر مشابهی معرفی کرده بود. البته نمایشگر سال ۲۰۲۱ طراحی متفاوتی داشت و در چند ناحیه مشابه حرف S تا می‌شد.

نمایشگر ۳۶۰ درجه سامسونگ تا شدگی به سمت بیرون

گوشی‌های سری گلکسی زد فولد سامسونگ همچنان از نمایشگری استفاده می‌کنند که صرفا به سمت داخل تا می‌شود. به احتمال زیاد نمایشگر Flex In & Out را در گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ خواهیم دید. برخی از شایعه‌ها ادعا کرده‌اند که استفاده از لولایی جدید باعث می‌شود برآمدگی نمایشگر گلکسی زد فولد ۵ کمتر از نسل قبل باشد.

مقایسه لولای زد فولد ۵ با گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ

گلکسی زد فولد ۴ در بالا و دستگاه پروتوتایپ جدید سامسونگ در پایین

شماری از رقبای گلکسی زد فولد نظیر اوپو فایند N2 و نسل سوم موتورولا ریزر در ناحیه‌ی لولا برآمدگی کمتری دارند. سامسونگ گلکسی زد فولد در نسل جدید، به رقیب بهتری برای این دستگاه‌های تاشدنی تبدیل خواهد شد.

برای اطلاع از به‌روزترین اخبار خودرو و تکنولوژی صفحه عصر تکنولوژی ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی