|

از جذابیت های حیات وحش؛ کروکودیل گُنده تمساح کوچک رو فیتیله پیچ کرد و بلعید!

دو کروکودیل نر بالغ در رودخانه باهم درگیر میشن وکروکودیل بزرگ تر ناجوانمردانه هم نوع خودش رو فیتیله پیچ میکنه

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوزکروکودیل ها شکارچیان گوشتخوار فوق العاده قوی هستند که در راس زنجیره غذایی محیط پیرامون خود قرار گرفته اند.

این حیوانات ترسناک با وجود اینکه بسیار اجتماعی هستند و در دسته های چندتایی کنار هم زندگی می کنند اما گاهی اوقات نسبت به همنوعان خودشون بسیار بی رحم هستند. به طوری که پزارش شده بسیاری از کروکودیل های جوان و کوچک توسط کروکودیل های بزرگ تر شکار می شوند.

حقایقی جذاب درباره تمساح ها:

- اندازه کروکودیل بسته به گونه آن متفاوت است. کوچک ترین کروکودیل تمساح کوتوله نام دارد که حدود 2 متر طول داشته و بزرگ ترین کروکودیل تمساح آب شور است که با 7 متر طول و حداکثر 1 تن وزن به عنوان سنگین ترین کروکودیل دنیا شناخته شده است.

- کروکودیل نر با فرا رسیدن فصل جفت گیری به قلمرو بسیار حساس می شود و با بیرون آوردن سر بزرگ خود از آب و غرش کردن به رقیبان و متجاوزان سعی می کند از قلمروی خود محافظت می کند.

- کروکودیل مادر برخلاف ظاهر ترسناکش نسبت به بچه های خود بسیار دلسوزانه رفتار می کند و به شدت مراقب لانه و تخم هایش در مقابل شکارچیان می باشد.

- از آن جا که کروکودیل قادر به جویدن غذای خود نیست مجبور است آن را به طور کامل ببلعد، این خزنده از فک و دندان های قوی خود برای پاره کردن مواد غذایی استفاده می کند.

- طول عمر متوسط تمساح حداقل 30 تا 40 سال است و گونه های بزرگ تر آن به طور متوسط بین 60 تا 70 سال عمر می کنند.

در این ویدیو می بینید که دو تمساح در میان رودخانه با یکدیگر درگیر شدند که به فیتیله پیچ شدن یکی از آن ها ختم شد. البته در پایان این مبارزه مشخص نمی شود که کدام یک از تمساح ها پیروز و یا کشته می شود.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی