|

تکنولوژی با این گجت‌ به جنگ کرونا می‌رود؛ ماسکی که تست کرونا می گیرد!

مهندسان دانشگاه MIT و کالج هاروارد ماسک جدیدی برای صورت ابداع کرده ‌اند که می‌تواند در عرض 90 دقیقه فرد مبتلا به کووید-19 را تشخیص دهد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این ماسک‌ها مجهز به حسگرهای کوچک و یکبار مصرف هستند که می‌توان آن‌ها را در ماسک‌های دیگر قرار داد و برای شناسایی سایر ویروس‌ها نیز مفید هستند. این حسگرها بر اساس ماشین آلات سلولی خشک شده انجمادی هستند که تیم تحقیقاتی قبلاً برای استفاده در تشخیص ویروس هایی مانند ابولا و زیکا ساخته بودند.

 در یک مطالعه جدید، محققان نشان داده‌اند که این حسگرها نه تنها در ماسک‌های صورت، بلکه در لباس‌هایی مانند کت‌های آزمایشگاهی نیز قابل استفاده هستند. این می تواند راه جدیدی برای نظارت بر قرار گرفتن کارکنان مراقبت های بهداشتی در معرض انواع پاتوژن ها یا تهدیدات دیگر ارائه دهد.

جیمز کالینز، پروفسور مهندسی و علوم پزشکی گفت: ما تصور می کنیم که این پلتفرم می تواند نسل بعدی بیوسنسورهای پوشیدنی را برای اولین پاسخ دهندگان، کارکنان مراقبت های بهداشتی و پرسنل نظامی فعال کند. ما نشان داده‌ایم که می‌توانیم طیف وسیعی از حسگرهای زیست‌شناسی مصنوعی را برای شناسایی اسیدهای نوکلئیک ویروسی یا باکتریایی و همچنین مواد شیمیایی سمی، از جمله نوروتوکسین‌ها، استفاده کنیم. حسگرهای ماسک صورت به گونه ای طراحی شده اند که در زمان آماده شدن برای انجام آزمایش توسط کاربر فعال می شود و نتایج فقط در داخل ماسک نمایش داده می شود تا از حریم خصوصی کاربر محافظت شود.

ezgif-2-7d706f69d1

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی