|

تعطیلی یک هفته ای البرز و تهران؛«شایانیوز» گزارش می دهد

بانک ها هم به تعطیلات 6 روزه می روند

بانک ها و بورس هنوز برای تعطیلی های 6 روز بلاتکلیف هستند. مشخص نیست که بانکها در این 6 روز قرار است چگونه به مدرم خدمات بانکی ارائه دهند.…

لینک کوتاه کپی شد

گروه سیاسی- وزیر کشور دیروز ضمن عذرخواهی از خانواده های محترم، با تاکید بر اینکه سفر «به» و «از» شهرهای قرمز ممنوع است، گفت: نیروی انتظامی علاوه بر جرائمی که در دستور العمل بوده،مسافران را عودت خواهد داد.

به گزارش «شایا نیوز»، عبدالرضا رحمانی فضلی یکی از پیشنهادها این بود که با توجه به تعطیلی سه روز آخر هفته ما بتوانیم از ستاد دو یا سه روز دیگر را مجوز بگیریم و یک تعطیلی در تهران و کرج را داشته باشیم که این منوط به مجوز ستاد هست. با توجه به شرایط ویژه و میزان ترددی که به و از تهران و کرج هست این شاید بتواند کمک کند.

امروز، علی ربیعی از تعطیلی ۶ روزه تمامی ادارات استانهای تهران و البرز خبر داد و گفت: بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهور تمامی ادارات استانهای تهران و البرز از سه شنبه این هفته (فردا) تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.

سخنگوی دولت ادامه داد:بنابر این مصوبه تردد از این استانها ممنوع بوده و در صورت رعایت نکردن علاوه بر جریمه، خودرو نیز از مسیرها بازگردانده خواهند شد.موضوع استمرار ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی براساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها ادامه داشته و براساس وضعیت شهرها اطلاع رسانی خواهد شد.

بانک ها هم تعطیل می شوند؟

تعطیلی شش روزه دو استان همجوار با فاصله نیم ساعت از هم بسیار مطلوب است، در عین حال عودت مسافران نیز همینطوراما باید چند نکته ضروری را در این بین در نظر داشت، آیا دولت و نوروی انتظامی توان شش روز ممانعت از خروج و ورود مسافران را دارد؟ ادارات دولتی که در صورت تعطیلی برای امورات ضروری در این شش روز چه تمهدیداتی اندیشیده اند؟

بانک ها یکی از مواردی است که در صورت تعطیلی، مراجعین را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.  در این شرایط در حالی که هنوز این مساله به صورت کامل برای استان البرز تعیین تکلیف نشده، باید دید که شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در این خصوص چه تمهیداتی را در نظر دارد.آیا در این خصوص شعب کشیک ر نظر گرفته می شود و یا شورای هماهنگی راه دیگری را در نظر خواهد داشت.

به نظر می رسد، در صورت تعطیلی بانک ها، نظام بانکی استان البرز و همچنین تهران باید برای عدم اختلال در نظام پرداختی چک های چکاوک و شاپرک تمهیداتی را در نظر بگیرند. البته هنوز در این خصوص اطلاع رسانی موثقی انجام نشده است.

در عین حال، رییس روابط عمومی سازمان بورس و ارواق بهادار نیز در خصوص تعطیلی های 6 روزه نیز به ایلنا گفته که اگر بانک‌ها هم مشمول تعطیلی یک هفته ای استان تهران شوند، چهار بورس کشور هم تعطیل می شود.

سارا علیاری سپس افزود: در حال اخذ استعلامات از بانک مرکزی هستیم و به محض دریافت پاسخ بانک مرکزی، وضعیت چهار بورس کشور را در یک هفته تعطیلات پیش رو اطلاع رسانی خواهیم کرد.

علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی هم به باشگاه خبرنگاران گفته در حال تصمیم گیری  درباره اینکه آیا بانک ها به طور کامل تعطیل شوند و یا به صورت کشیک به فعالیت خود ادامه دهند، هستیم.

طبق آخرین دریافتی «شایا نیوز»طبق اعلام بانک مرکزی، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه شعب بانک‌های دولتی و خصوصی در استان‌های تهران و البرز از روز سه شنبه ( ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ) تا پایان روز یکشنبه ( سوم مرداد ۱۴۰۰ ) تعطیل است.

بر این اساس، باتوجه به فعالیت سایر شعب بانک ها در استان های دیگر و در راستای تسهیل مبادلات مالی مشتریان، سامانه های پرداخت بین بانکی نظیر ساتنا و پایا به جز روز جمعه مورخ ۱ مرداد ۱۴۰۰، فعال بوده و مشتریان می‌توانند با استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک اقدام به انجام تراکنش های غیر حضوری کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها