|

موثرترین عوامل بازار ارز هفته آینده کدامند؟

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز شنبه 28 فروردین 1400

قیمت دلار و یورو امروز شنبه 28 فروردین 1400 در صرافی ملی و بازار آزاد اعلام شد.

لینک کوتاه کپی شد

قیمت دلار و یورو امروز شنبه 28 فروردین 1400 در صرافی ملی و بازار آزاد اعلام شد

صرافی ملی صبح امروز نرخ فروش دلار را ۲3 هزار و 994 تومان تعیین کرد تا اسکناس آمریکایی نسبت به آخرین قیمت‌گذاری ۳۴ تومان ارزان شود.

یورو هم صبح امروز ۲8 هزار و 626 تومان فروخته می‌شود. صرافی ملی همچنین دلار را به قیمت ۲3 هزار و 519 تومان و یورو را ۲8 هزار و 59 تومان خریداری می‌کند.

 نرخ انواع ارز در صرافی‌ ها اعلام شد

عنوانخرید(ریال)فروش(ریال)
یورو280,597286,265
دلار235,196239,948

موثرترین عوامل بازار ارز هفته آینده کدامند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار این هفته در صرافی ملی ۱٫۹ درصد کاهش یافت اما در بازار آزاد، با وجود نوسانات کوچکی که در برخی روزها تجربه کرد، برای آن تغییر قیمتی حاصل نشد. آخرین قیمت هر اسکناس آمریکایی پنج‌شنبه هفته گذشته ۲۵ هزار تومان و هفته جاری نیز با همین نرخ به پایان رسید.

کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار، با تایید به حداقل رسیدن نوسانان در بازار این هفته می‌گوید: هفته گذشته تعطیلی باعث شد تقاضای تجاری و مسافری در بازار نباشد، معاملات صرفا به معاملات داخلی تعداد کمی محدود شد. بازار هم نوسان زیادی را تجربه نکرد. آخر هفته به علت افزایش ریت جهانی یورو خریداران دلار، فعالان بازار ارز و صرافان سعی کردند دلار خود را به یورو تبدیل کنند.

بنابراین به گفته این کارشناس با وجود تمام سیگنال‌های متناقضی که این هفته به بازار ارز رسید، تنها چیزی که توانست کمی در بازار ارز نوسان ایجاد کند تغییر قیمت یورو در بازارهای جهانی بود. اما هفته آینده وضعیت چطور پیش‌بینی می‌شود؟

اثر تحریم روسیه

افسری در پاسخ می‌گوید: هفته آینده هم احتمالا بازار وضعیتی مشابه این هفته داشته باشد چون تعطیلات ادامه دارد و هنوز هم تقاضای تجاری و مسافری در بازار نیست. تنها اتفاقی که ممکن است بیفتد تاثیر گذاری تحریم‌های آمریکا بر روسیه است.

به باور این کارشناس تحریم‌های تازه ایران علیه روسیه قیمت جهانی طلا را افزایش داده است و این افزایش قیمت در بازارهای جهانی، افزایش قیمت سکه را هم با خود به همراه می‌آورد. از آنجا که سکه نیز لیدر قیمتی محسوب می‌شود در این شرایط معمولا پول ایران هم مقداری از ارزش خود را از دست می‌دهد.

او تاکید می‌کند: تاثیر افزایش قیمت یورو و انس جهانی در هفته آینده احتمالا از هر عامل دیگری بر بازار ارز و قیمت دلار موثرتر است.

او درباره احتمال تاثیرگذاری مذاکرات وین در هفته آینده بر بازار نیز عنوان می‌کند: مذاکره امری مستمر است و گمان نمی‌کنم در هفته آینده تاثیر مثبت یا منفی خاصی را در این راستا ببینم. چون فکر می‌کنم نه مذاکرات این هفته به نتیجه مطلوب می‌رسد و نه ایران از آن خارج می‌شود. احتمالا با روال گذشته ادامه پیدا خواهد کرد. با این حساب احتمالا در بازار ارز هم در این خصوص تنشی نداریم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه