|

این خودرو های میلیاردی تو ایران تو آمریکا هم قیمت پرایدَن

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد با پول خرید پراید، خودروهایی در آمریکا می توان خرید که در ایران قیمت های میلیاردی دارند.

لینک کوتاه کپی شد

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد با پول خرید پراید، خودرو‌های باکیفیتی در آمریکا می‌توان خریداری کرد که در ایران قیمت‌های میلیاردی دارند. پیش از این هم بار‌ها مقایسه‌هایی از این دست درباره‌ی تفاوت تأمل برانگیز قیمت و کیفیت خودرو‌ها در داخل و خارج ایران صورت گرفته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از روزیاتو، در حالی قیمت برخی مدل‌های پراید در بازار آزاد به بیش از ۳۰۰ میلیون تومان، چیزی معادل ۶ هزار دلار رسیده است که این خودرو همواره به عنوان بی کیفیت‌ترین و پرخطرترین خودروی ساخت داخل شناخته می‌شود.

۲۰۱۲ Mercedes Benz B Class C۳۰۰ Sport

قیمت: ۵،۹۵۰ دلار – معادل ۲۹۸ میلیون تومان

1704678_112

۲۰۱۳ Cadillac ATS Luxury

قیمت: ۵،۹۹۱ دلار – معادل ۲۹۹ میلیون تومان

1704680_817

۲۰۱۰ Ford Mustang V۶

قیمت: ۵،۹۹۱ دلار – معادل ۲۹۹ میلیون تومان

1704675_240

۲۰۱۳ Audi A۴ Premium Plus

قیمت: ۶ هزار دلار – معادل ۳۰۰ میلیون تومان

1704679_579

۲۰۱۲ BMW ۵ Series ۵۲۸i xDrive

قیمت: ۵،۹۹۹ دلار – معادل ۳۰۰ میلیون تومان

1704677_122

۲۰۱۶ Kia Forte LX

قیمت: ۵،۲۱۱ دلار – معادل ۲۶۰ میلیون تومان

1704681_731

۲۰۱۰ Lexus ES ۳۵۰ Stdrd

قیمت: ۵،۹۰۰ دلار – معادل ۲۹۵ میلیون تومان

1704676_340

راید وقتی نخستین بار در سال ۷۲ توسط گروه سایپا در ایران تولید و راهی بازار شد، با قیمتی بین یک میلیون و ۸۷۰ هزار تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید و خیلی زود در بازار محبوبیت پیدا کرد. حالا، اما امکان خرید خودرویی که زمانی به عنوان ارزان‌ترین خودروی ساخت داخل شناخته می‌شد نیز برای بسیاری از مردم از میان رفته است.

سال‌ها است که ورود خودرو‌های باکیفیت خارجی به داخل کشور، به بهانه‌ی حمایت از تولید داخلی ممنوع بوده یا با عوارض گمرکی سنگین میسر بوده است. این موضوع باعث ایجاد یک بازار بی رقیب برای خودروسازان داخلی و قیمت بالای خودرو‌های خارجی شده است، خودرو‌هایی که اکثریت قریب به اتفاق مردم توان خریدشان را ندارند. در ماه‌های اخیر بحث واردات خودرو‌های خارجی کارکرده بسیار داغ بوده و مجلس نیز به آزادسازی واردات این خودرو‌ها رأی داد.

با این حال، در اواخر مرداد ماه امسال، مهدی ضیغمی، سرپرست سازمان توسعه تجارت اعلام کرد هنوز آیین‌نامه واردات خودرو‌های دست دوم نهایی و ابلاغ نشده و هیچ خودروی دست دومی وارد کشور نشده است.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی