|

هرآنچه درباره پاژ خودرو اقتصادی سایپا می دانسم

پاژ خودروی که قراره جایگزین پراید شود چه شکلی است؟

پاژ دارای مزایایی چون مصرف سوخت کم و ارزان تر بودن به نسبت کویک و ساینا و ابعاد کوچک و رانندگی راحت شهری است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- عرضه خودرو جدید اقتصادی با نام پاژ از نیمه دوم سال آغاز خواهد شد.

پاژ با پیشرانه ۳ سیلندر ۱۰۴۸ سی سی و قدرت ۷۰ اسب بخار و گیربکس ۵ سرعته دستی معرفی و عرضه خواهد شد.

این خودرو به گفته مدیران شرکت، دارای مزایایی چون مصرف سوخت کم و ارزان تر بودن به نسبت کویک و ساینا و ابعاد کوچک و رانندگی راحت شهری است.

اما پاژ سایپا چه شکلی است؟

شرکت سایپا فعلا هیچ مدل واقعی از نمونه اولیه پاژ را برای تحلیل و بررسی طراحی ارائه نکرده و تمام چیزی که از این خودرو در دست داریم، یک ماکت کوچک در نمایشگاه تحول صنعت بوده و دیگری تصاویر گرافیکی و دیجیتالی از طرح‌های اولیه که در مراسم سایپا ارائه شد.

با توجه به ماکت اولیه‌ای که در نمایشگاه قرار داشت طراحی قابل قبولی برای یک خودروی اقتصادی دارد. اما اگر بخواهیم کمی سخت‌گیرانه به آن نگاه کنیم، هیچ یک از بخش‌های پاژ با یک‌دیگر هم‌خوانی ندارند.

به‌عنوان مثال در قسمت جلویی، از طراحی خمیده و خطوط بسیار نرم استفاده شده، درحالی که قسمت جانبی یک خط کشیده و بسیار عمیقی دارد. حتی در نمای پشتی، به جای خطوط نرم از خطوط شکسته و غیرمتوازن استفاده شده که از نظر مخاطبان عجیب به نظر می‌آید.

525

خودرو+پاژ

داخل پاژ هم شکل سهند

هنوز از قسمت داخلی پاژ عکس‌های کامپیوتری هم منتشر نشده، اما طبق تجربه‌ای که از عرضه محصولات سایپا داریم، به‌دلیل احتمال عرضه هم‌زمان این خودرو با سایپا سهند، احتمالا داخل کابین این دو خودرو بسیار شبیه به هم خواهند بود.

585

وقتی در پاژ خبری از آپشن نیست!

به‌دلیل اینکه سایپا پاژ قرار است یک خودروی اقتصادی و جانشین پراید باشد، انتظار آپشن و امکانات رفاهی عجیب و غریب از آن اشتباه است. اما از آنجایی که تولید خودروهای جدید در ایران مشروط به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه توسط خودروساز است، احتمال قرار داشتن آپشن‌های زیر در آن دور از انتظار نیست.

کیسه هوای راننده و سرنشین، ترمز ABS، سیستم کنترل پایداری، فرمان برقی، نمایشگر لمسی و پشت‌آمپر دیجیتالی از جمله آپشن‌هایی است که به احتمال قوی روی این خودرو خواهیم دید.

و در آخر پاژ چند؟

همان‌طور که در ابتدای گزارش نیز اشاره شد، این خودرو قرار است با قیمتی پایین‌تر از کوییک و ساینا عرضه شود و این مورد، شاید تنها مزیت سایپا پاژ نسبت به سایر رقبای خود باشد.

news-paj-saipa-car-specifications

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی