|

خودروهای وارداتی سایپا با چه قیمتی به بازار می‌آیند؟

وارداتی های سایپا و قیمتی که احتمالاً نجومی است!

خودروهای وارداتی سایپا کدام است و با چه قیمتی وارد بازار می‌شود؟

لینک کوتاه کپی شد

پس از انتشار اسامی شرکت‌های منتخب واردکننده، بحث واردات خودرو وارد مرحله جدیدی شد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از تجارت نیوز؛ هم‌ زمان با نصب بیلبوردهای تبلیغاتی خودروهای وارداتی برخی شرکت‌ها، تعدادی از واردکنندگان نیز اسامی خودروهای منتخب برای واردات را اعلام کردند. یکی از این شرکت‌ها سایپا بود که از شش شرکت اصلی واردکننده، سه شرکت متعلق به این خودروساز است.

امروز نیز، کوروش کمان‌کش، معاون خرید سایپا، در گفتگویی از خودروهای جدید وارداتی سایپا رونمایی کرد و گفت: سه محصول چانگان CS35 پلاس، CS55 پلاس و UNI-T در دستور کار واردات گروه سایپا قرار دارد.

او افزود: جهت واردات این سه محصول مجوزهای لازم از وزارت صمت دریافت شده و ثبت سفارش لازم برای ۲۰ هزار دستگاه خودرو انجام شده است. مسیر واردات این خودروها سریعتر انجام شده و حدود دو هفته آینده، اولین محموله برای حمل به کشور آماده می‌شود.

معاون خرید سایپا گفت: محموله اول از دو محصول CS35 و CS55 پلاس، 100 دستگاه خودرو است که تا اواسط بهمن ماه وارد کشور خواهد شد و بعد از اینکه مسیر انتقال ارز مشخص شد به صورت ماهیانه 4 هزار دستگاه از این دو خودرو حمل و به بازار عرضه می‌شود.

در این میان، این پرسش مطرح می‌شود که خودروهای وارداتی سایپا در چه سطح کیفی قرار دارد؟

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو گفت: محصولات چانگان در سطح کیفی مناسبی قرار دارند. او افزود: خودروهای این برند در بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس مورد استقبال قرار می‌گیرد و بسیار خرید و فروش می‌شوند.

قیمت خودروهای وارداتی سایپا در ایران چقدر است و این خودروساز سه خودروی وارداتی خود را با چه قیمتی عرضه می‌کند؟

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: با توجه به اینکه تعرفه واردات خودرو هنوز مشخص نشده، مشخص نیست که این خودروها با چه قیمتی به بازار ایران می‌آیند.

جعفری ادامه داد: با توجه به شرایط عرضه خودرو در بورس و قیمت دلار، به نظر می‌رسد قیمت خودروهای وارداتی بالا باشد. اگر خودروهای وارداتی تجربه‌ای همانند دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا را داشته باشند و مانند دیگنیتی دو برابر قیمت بازار در بورس کالا به فروش برسند، این خودروها با قیمتی کمتر از سه میلیارد تومان مورد معامله قرار نخواهند گرفت.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی