|

هالووین در کره جنوبی ایرانیان را عزادار کرد

در پی ازدحام جمعیت در یکی از خیابان‌های کره جنوبی و همزمان با برگزاری مراسم جشن هالووین، دست کم ۱۵۱ نفر کشته و صدها نفر دیگر مجروح شدند.

لینک کوتاه کپی شد

 سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول در اطلاعیه‌ای ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت چند نفر از هموطنان ایرانی در حادثه جشن هالووین در کره جنوبی اعلام کرد: با نهایت تأثر و تأسف، خبر درگذشت چند نفر از هموطنان عزیز در حادثه جشن‌ هالووین در شب شنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۱ در محله ایتِوون در سئول را به همه ایرانیان ارجمند و دانشجویان گرامی تسلیت عرض کرده و از خدواند متعال برای این عزیزان از دست رفته، مغفرت و برای خانواده‌های ایشان، صبر مسئلت می‌کنیم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فارس؛ در این اطلاعیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول از همان ابتدای وقوع این حادثه تلخ، ضمن تماس با مقامات و طرف‌های کره‌ای، پیگیر وضعیت ایرانیان مقیم بوده و با حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، اقدامات لازم را انجام داده است. گفتنی است در این اطلاعیه به تعداد ایرانیانی که در این حادثه کشته شده‌اند اشاره‌ای نشده است.

 در پی ازدحام جمعیت در یکی از خیابان‌های کره جنوبی و همزمان با برگزاری مراسم جشن هالووین، دست کم ۱۵۱ نفر کشته و صدها نفر دیگر مجروح شدند. شبکه سی‌.ان.ان به نقل از مقامات کره جنوبی اعلام کرد که در بین کشته شدگان این حادثه ۱۹ تبعه خارجی از ایران، چین، ازبکستان و نروژ هم بوده‌اند.

 اطلاعیه سفارت ایران در سئول به این شرح است:

متأسفانه آمار فوتی‌های هموطنان در حادثه شب گذشته به چهار نفر رسید. تا این لحظه، یک نفر دیگر از ایرانیان، صدمه دیده که به صورت سرپایی، درمان و ترخیص شده است.

▪️اسامی فوت‌ شده‌ها: آفاق راست منش، علی پراکند، ریحانه سادات آتشی  سمیه مقیمی نژاد

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی