|

رازهای جادویی مراقبت از مو که نمی دانستید

اکثریت احتمالا یه روتین خوب برای موهاتون انتخاب کردید اما برای شروع ترمیم موها باید شونه هاتونو از پلاستیکی به چوبی تغییر بدید.

لینک کوتاه کپی شد

اگر ساقه موهاتون خشکه، مدام موخوره می زنید، هر چی شامپو عوض می کنید اما باز موهاتون آسیب می بینه و نمی دونید چه کاری واسه موهاتون انجام بدید این مطلب را حتما تا انتها مطالعه کنید.

اکثریت شما احتمالا یه روتین خوب برای موهاتون انتخاب کردید اما اون اصول اولیه مراقبت از مو که خیلی میتونه بهتون کمک کنه رو هنوز نمی دونید. اکثر شما همیشه دنبال شامپویی می گردید که ملایم تر باشه و سولفات نداشته باشه و یا سعی می کنید کمتر از حرارت برای موهاتون استفاده کنید تا موهای سالم تری داشته باشید، اما این بدونید که یک روش مهم اما ساده برای شروع ترمیم موهاتون این که شونه هاتونو از پلاستیکی به چوبی تغییر بدید.

180967

خب بریم ببینیم چرا شانه چوبی بهتره؟

شانه ها و برس های پلاستیکی و فلزی می توانند باعث ایجاد استاتیک در موهای شما شوند زیرا آنها دارای بار الکتریکی مثبت و موها دارای بار الکتریکی منفی هستند که باعث جذب مو به سمت شانه می شود و باعث ایجاد حالت استاتیک و یا وز می شود. شانه های چوبی درست مانند مو و پوست سر شما دارای کربن هستند از آنجایی که مو و چوب بار الکتریکی منفی دارند، یک شانه چوبی به موهای شما کمک می کند تا صاف و بدون وز باشه.

شانه های پلاستیکی یا فلزی ممکن گاهی اوقات باعث تحریک یا ایجاد واکنش آلرژیک روی پوست شوند. بنابراین اگر پوست سرتان حساس هست، استفاده از شانه چوبی عاقلانه‌ترین کاری هست که میتونید برای حفظ سلامت پوست سر و موها انجام بدید. زیرا شانه چوبی با مواد طبیعی ساخته شده و گاهی اوقات هم دارای یک پوشش محافظتی است و در مقایسه با شانه های پلاستیکی و فلزی، احتمال تحریک یا ایجاد هر نوع واکنش آلرژیک روی پوست سر شما را کمتر می کند.

شانه های چوبی از بروز شوره سر هم جلوگیری می کنند زیرا این شانه ها بسیار نرم و لطیف روی موها و پوست سر حرکت می کنند و به هیچ عنوان باعث ایجاد اصطکاک، بریدگی، خراش و ایجاد حالت پوسته پوسته روی پوست سر نمی شوند.

شانه های چوبی چربی مو را از کف سر به ساقه مو انتقال می دهند ولی این روغن ها در شانه های فلزی و پلاستیکی به دندونه های شانه می چسبند در نتیجه وقتی از شانه پلاستیکی استفاده کنید موها خشک می شوند. همچنین استفاده از شانه چوبی باعث میشه تا چربی طبیعی پوست سر به طور مساوی بر روی پوست سر و تارهای مو پخش بشه و در مقایسه با زمان‌هایی که از شانه پلاستیکی یا فلزی استفاده می‌کنید، موهاتون کمتر چرب خواهد شد.

شانه های پلاستیکی باعث افزایش گردش خون در کف سر می شوند و در نتیجه باعث بهبود ریزش مو هم می گردد همچنین از شکنندگی مو هم جلوگیری می کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها