|

قسمت دوم سریال مردم معمولی

الان ما به این مردم معمولی بخندیم؟!

بردیا برازنده به دنبال استخدام منشی است و باربارا به دنبال امضا گرفتن برای استشهاد. اتفاقاتی که به هم گره می خورد و...

لینک کوتاه کپی شد

دومین قسمت از سریال مردم معمولی به تهیه کنندگی و کارگردانی رامبد جوان، پنجشنبه دوازدهم فروردین به صورت اختصاصی در سایت فیلمیو منتشر شد.

برای خرید قانونی و دانلود حلال قسمت دوم مردم معمولی اینجا کلیک کنید

بردیا ابتدا تلاش می کند خواهر و دختر خاله ها و آژانس مسافرتی شان را به محل خودشان برگرداند. اما تعداد شاکی ها و شکایت هایشان از باربارا آن قدر زیاد است که دیگر امیدی به باز شدن پلمپ آن آژانس نیست.

بنابراین بردیا باید با حضور آن ها در مرکز زیبایی اش و این که آن ها هیچ کمکی هم به او نخواهند کرد کنار بیاید. او برای ادامه ی کارش نیاز به یک منشی دارد. منشی ای که کسی برای پیدا کردنش به او کمک نخواهد کرد. بنابراین خودش دست به کار می شود اما با وجود حقوق اندکی که او برای این کار در نظر گرفته است کسی حاضر به همکاری نیست.

باربارا هم برای حضور در دادگاه نیاز به یک استشهاد دارد که در آن ذکر شود او به کسی حمله نکرده است. اما هیچ کس حاضر نیست پای برگه ی او را امضا کند. باربارا و تلاش هایش و بردیا و تلاش هایش هر دو هم زمان الم شنگه ای در مرکز زیبایی به پا می کند اما در این میان حضور رومینا اوضاع را تغییر می دهد. او ناگهان استعداد عجیبی در منشی گری از خود بروز می دهد و در مرکز استخدام می شود!

دکتر زیبایی بدون مدرک، متخصص تغذیه ای پپه و زن ذلیل، صاحب آژانسی بد اخلاق و دعوایی، زنی خرافاتی و مطلقه، زنی در پی حقوق زنان، زنی در پی مردان، دختری جوان و امروزی، مربی بدنسازی چاق و درگیر طلاق و... . آیا این عنوان ها برای شخصیت های یک سریال بامزه است؟! نیست.

همین شخصیت ها وقتی با اغراق در تیپ های شخصیتی شان، با اغراق در لباسشان و با اغراق در گریمشان همراه شوند، آیا بامزه اند؟ خیر.

این شخصیت ها یا هر شخصیت یا تیپ دیگری در بستر موقعیت و کنشی خنده دار می توانند موجب خنده ی تماشاگر نه با زور و داد و فریاد. مردم معمولی با اغراق هایش نه مردمی است ک نه معمولی. ای کاش مردم دست از سر این واژه ی مردم بردارند و به کارشان برسند!

رامبد جوان سال ها است که خودش را به عنوان یک کمدین مطرح کرده است. اما سال هاست که خودش یا کارگردانی اش کسی را نمی خنداند. اگر جناب خان از خندوانه گرفته می شد چقدر این برنامه خنده دار بود؟ و یا کمدین ها و استندآپ کمدین هایش چند درصد متاثر از کمدین بودن خود رامبد جوان بودند و هستند؟ این نگاه از بالای او و اطرافیانش به مردم از کجا می آید؟ 

این ها و سوالات دیگری از این دست همه با تماشای دو قسمت از سریال مردم معمولی رامبد جوان پاسخ خواهند گرفت...

اما آن چه مسلم است این است که مردم معمولی به هیچ عنوان در خنده گرفتن از مخاطب خوب عمل نکرده است و خنده دار نیست. یا حداقل در این دو قسمت این گونه بوده است!

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها