|

چگونه باغچه هایی زیبا داشته باشیم؟

ایده هایی جذاب برای زیبا تر کردن باغچه

طراحان دکوراسیون داخلی و فضای باز ایده هایی را برای چگونگی تبدیل باغچه های کوچک به فضایی بزرگتر و زیبا تر، ایده هایی را ارائه داده اند که…

لینک کوتاه کپی شد

آنچه که بیشتر ما در مورد حیاط ها و باغچه های کوچک خانه هایمان شنیده ایم این است که آنها فضایی مناسب برای استراحت، داشتن لحظه ای آرامش و پناهگاهی برای فرار از فضای داخلی و بسته خانه هستند اما آیا بهتر نیست تا با پیاده سازی ایده های جدید این باغچه های کوچک را به فضایی باز تر و دلنشین تر تبدیل کنیم؟

در اینجا به ایده های متفکرانه و خلاقانه ای از کاشت گل و گیاهان زیبا تا استفاده از آینه و ترفند های دیگر برای استفاده بهینه از فضای باغچه ها، اشاره می کنیم. 

1. از آینه استفاده کنید 

استفاده از آینه بهترین و ساده ترین ترفند برای بزرگتر جلوه دادن یک فضا است که علاوه بر داخل منزل می توان در فضای باز نیز از این ترفند به خوبی استفاده نمود. به ویژه، اگر آینه را در سرتاسر یک دیوار قرار دهید، تاثیر بساری هم بر زیبا تر شدن باغچه و هم در بزرگ تر نشان دادن آن، می گذارد. برای انجام این کار، تنها کافی است آینه را به صورتی قرار دهید که کمتر کسی در نگاه اول متوجه آن شود! 

Walled-Courtyard-Patio-Garden-920x920

2. گل و گیاهان باغچه را به صورت عمودی بکارید

به منظور ایجاد فضای بیشتر و بزرگتر نشان دادن فضای باغچه، بهتر است تا گل و گیاهان را به صورت عمود بکارید. همچنین با انجام این کار به نظر می رسد که تابلویی از گلیاهان سبز رنگ و چشم نواز را به دیواری از باغچه تان نصب کرده اید و به علاوه برای این کار می توانید از گیاهان مخصوص دیوار که به صورت عمدی رشد می کنند استفاده کنید و یا حتی می توانید طبقاتی را برای قرار دادن سبد هایی ازگل های رنگارنگ و متنوع بر یکی از دیوار های باغچه تان، نصب کنید تا زیبایی و جذابیت بیشتری را برای باغچه تان به ارمغان بیاورد.  

living-wall-chi-feb-18

3. بوته ها را بردارید 

بوته های بزرگی که معمولا در باغچه وجود دارند، می توانند فضای زیادی را به خود اشغال کنند و بنابراین بهتر است تا آنها را حذف کنید و از حصاری برای کاشت گیاهان جذاب و رنگارنگ در داخل آن استفاده کنید. 

Garden-path-ideas-mature-garden-gravel-path-stone-cottage-Mark-Bolton-920x920

4. از میز های کم جا و چند منظوره استفاده کنید 

برای انجام این کار باید در ابتدا فضای کامل  باغچه را به طور دقیق اندازه گیری کنید و با توجه با متراژ آن، میز و صندلی هایی مناسب با فضای باغچه را سفارش دهید و به علاوه می توانید به جای استفاده از چند میز با ارتفاع های مختلف، پایه مخصوصی را برای میزتان سفارش دهید که بتوان آن را در ارتفاع های گوناگون تنظیم کرد تا همچنین جای کمتری را نیز به خود اختصاص دهد. 

Garden-bench-Ideal-Home-920x920

5. از وسایل قابل تعویض و قابل جا به جایی استفاده کنید

بانوج (جای خوابی که می توان آنرا از جایی آویزان کرد)، به علت انعطاف پذیری می تواند بهترین ابزار برای استراحت در یک باغچه کوچک باشد. برای اطمینان از محکم بودن بانوج ها می توانید از قلاب های محکم درمحلی که می خواهید آنرا قرار دهید، استفاده کنید. این کار باعث می شود تا دیگر لزومی به گذاشتن مبلمان های راحتی در فضای کوچک باغچه نباشد و موجب شود تا فضای حیاط بزرگتر به نظر برسد.

Garden-hammock-Ideal-Home-920x920

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها