|

چگونه افراد را قانع کنیم؟ / اینجوری فشنگی مخ هر احدالناسی رو زدی طوری که خودشم نفهمه!

این مقاله برای اون دسته از دوستانی که این سوال رو دارن که چگونه افراد را قانع کنیم تدارک دیده شده که امیدواریم براشون مفید باشه.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- دقت کردید بعضی از وقتا یه سری از افراد دور و برمون هستن که میتونن هر کسی رو قانع بکنن که کاری و که میخوان انجام بدن و حتی در برخی از مواقع حتی برای این که یکی رو قانع کنیم از اون افراد کمک میگیریم چون به نظرمون حرفشون برش داره و میتونه تاثیرگذار باشه که خب در برخی از مواقع هم یه سری ها هستن که به خاطره سن و سال بالایی که دارن حرفشون مورد قبول واقع میشه ولی چگونه افراد را قانع کنیم اون هم با هر سن و سالی که داریم؟ یعنی یه جورایی چطور احساسات افراد رو قلقک بدیم تا چیزی که ما میگیم رو قبول کنن؟

خب بعضی از وقتا ما نیاز داریم که بدونیم چگونه افراد را قانع کنیم حالا میتونه برای یه موضوع کوچیک باشه و یا برای یه موضوع بزرگ مثلا شاید برای این باشه که پدر و مادرمون رو برای رفتن به یه سفر با دوستامون راضی کنیم و یا به عنوان یه فروشنده مشتری رو قانع کنیم که جنس خوبی داریم بهش میفروشیم و محصوله ما در بازار بهترینه و اون رو به خرید ترغیب کنیم، در همه ی موارد نظیر این ها باید این موضوع رو در نظر بگیریم که انسان ها یه سری خصوصیات مشترک دارن که در بیشترشون دیده میشه و به چشم میخوره و به خاطره همین میشه در برخی از موارد برای اکثرشون یه نسخه پیچید که مثل همین قانع کردن پس میشه برای دونستن این که چگونه افراد را قانع کنیم مواردی رو که در ادامه بهتون میگیم رو انجام بدید.

چگونه افراد را قانع کنیم

چگونه افراد را قانع کنیم؟ تعریف و تمجید یادتون نره

تعریف و تمجید برای قانع کردن خیلی ها میتونه موثر باشه. شما میتونید با این کار افراد رو برای قبول کردن حرفتون ترغیب کنید چون وقتی از یکی تعریف میکنین یه جورایی دارید اون رو برای پذیرش حرفتون آماده میکنین  و همچنین وقتی از یکی تعریف میکنید باعث میشید که تصورات اون فرد از شما تغییر کنه ولی باید یه نکته رو حسابی دقت کنید که تعریف های شما باید ظریف و صادقانه باشه نه الکی و فریبکارانه تا طرف متوجهش بشه چون بالاخره هر کسی یه سری چیزها داره برای تعریف کردن بنابراین شما باید ویژگی های مثبت اون فرد رو بدونید و بعد اون ها رو برجسته کنید ولی اگر این کار رو با نیت فریب و الکی انجام بدید احتمال داره که حتی نیتیجه ی عکس هم در پی داشته باشه.

چگونه افراد را قانع کنیم

چگونه افراد را قانع کنیم؟ تمرین کنید که یه شنونده ی خوب باشید

یکی از ویژگی های مهم که افراد قانع کننده اون رو دارن گوش شنواست، اما به نظرتون چرا این موضوع اینهمه مهمه؟ بالاخره شما قصدتون از ترغیب کردن و قانع کردن طرف مقابل این هست که اون رو برای پذیرفتن حرفتون راضی کنید اما چطور میشه که افراد رو به سمت و سویی کشید که به درخواست ما جامه ی عمل بپوشونن؟ در این مرحله گوش شنوا میاد وسط و میشه یه مورد بسیار موثر چرا که شما باید اون فردی رو که قصد متقاعد کردنش رو دارید درک کنید و در نتیجه نگرانی ها و مخالفت های اون رو در مورد پذیرش حرفتون بفهمید و بعد درصدد این بربیاد که حرف و درخواست خودتون رو به یه شیوه ی دیگه بیان کنید تا تاثیرگذاریه بیشتری روی ان فرد داشته باشه و به این ترتیب میشه گفت که در این پروسه گوش دادن موثرتره تا حرف زدن!

چگونه افراد را قانع کنیم

چگونه افراد را قانع کنیم؟ سریعتر صحبت کنید

با سرعت بیشتر صحبت کردن میتونه باعث بشه شما بتونید افراد رو راحت تر قانع کنید؛ وقتی با سرعت و سریع صحبت میکنید فرد مقابل شما باید برای درک کردن حرف شما سریعتر گوش کنه و در نتیجه وقتی برای اون برای این که نکات و موارد مختلف در صحبت شما رو بررسی نخواهد موند مثلا در کلاس وقتی میخواهید درس جواب بدید باید تند تند جواب بدید حتی در صورتی که درس رو کامل نخوندید با سرعت جواب دادن میتونه شما رو با اعتماد به نفس جلوه بده و شبیه کسی باشید که کاملا درس رو خونده و با آمادگیه کامل ظاهر شده.

با این حساب وقتی که با سرعت بیشتری صحبت میکنید شنونده ی شما ناخودآگاه این حس بهش منتقل میشه که شما واقعا میدونید که درمورد چی صحبت میکنید و حسابی جوانب رو سنجیدید و به همین دلیل دوست دارن که بیشتر به حرف های شما گوش کنن و باهاتون موافق و همسو باشن.

چگونه افراد را قانع کنیم

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی