|

مهاجرت به قبرس / ازدواج با یه قبرسی مساویه با تو مشت داشتن شینگن از راه آسونش

مهاجرت به قبرس میتونه راه های مختلفی داشته باشه که در بین اون ها ازدواج آسون ترینشون هست تا به اقامت دائمی این کشور برسید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روزا متقاضی برای مهاجرت به قدری زیاد شده که حد و حساب نداره و خب هر کسی به دنبال پیشرفت بیشتر توی زندگیش هست و حالا یه عده ای این پیشرفت رو توی رفتن و مهاجرتشون میبینن و در این بین خیلی ها هستن که به دنبال مهاجرت به قبرس هستن چرا که این کشور زیبا به دو بخش تقسیم میشه و یه جورایی آسیا و اروپا رو در دل خودش داره که شمالش ترک نشین هستن و قسمت جنوبش یونانی و یه جورایی میشه در این کشور فرهنگ های هر دو قاره رو دید و درک کرد، که حالا در در این مقاله مخاطب ما اون دسته از افرادی هستن که قصد مهاجرت به قبرس در بخش جنوبی رو دارن.

در خصوص زبان رسمی قبرس باید بگیم که در این کشور به زبون یونانی و ترکی صحبت میکنن. این کشور جمعیت کمی داره و کل اون به یک میلیون و دویست هزار نفر میرسه که از این مقدار هفتاد و هفت درصدشون رو یونانی ها و مابقی رو ترک ها تشکیل میدن. یکی از ویژگی های خوبی که این کشور جزیره ای داره این هست نرخ مالیات توی اون خیلی کم هست و به همین علت خیلی ها علاقمند به ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور خصوصا بخش اروپایی اون هستن تا مالیات کمتری پرداخت کنن. حالا در ادامه قصد داریم ویزاهای لازم برای مهاجرت به قبرس رو باز هم موکدا قبرس جنوبی رو برای شما عزیزان شرح بدیم.

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق کار

یکی از راه هایی که برای مهاجرت به قبرس در دسترس هست از طریق کاره و برای این که شما بتونید شامل این ویزا بشید باید  از طرف یه کارفرمای مورد تائیدی قبرسی پیشنهاد کار داشته باشید تا موفق به اخذ ویزای کار برای مهاجرت به این کشور بشید. برای مهاجرت کاری به قبرس و اخذ ویزای کار باید پیشنهاد کار دریافتی مهر شده ی خودتون رو توسط سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار این کشور مهر شده رو همراه با مدارک دیگه ی خودتون به سفارت این کشور ارائه کنید. البته که پیشنهاد شغلی شما باید یه سری ویژگی ها داشته باشه. 

به عنوان مثال این پیشنهاد شغلی در ابتدای امر باید زیر نظر وزارتخانه ی مهاجرین بررسی و نظارت بشه چرا که باید ثابت بشه پیشنهاد کاری که شما دریافت کردید در این کشور متقاضی نداره و به همین خاطره که برای انجام اون از یه فرد خارجی دعوت به کار شده. بنابراین به طور کلی مدارک شما برای مهاجرت کاری به قبرس شامل: پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما، ارائه پیشنهاد کار مهر شده و سایر مدارک به سفارت قبرس، بررسی این پیشنهاد شغلی زیر نظر وزارتخانه امور مهاجرین میشه.

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

از دیگر راه هایی که با استفاده از اون میتونید رویای مهاجرت به قبرس رو جامه ی عمل بپوشونید اقدام به ادامه تحصیل در این کشور هست. افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام میکنن به عنوان دانشجوی بین المللی شناخته میشن و خارج از اتحادیه ی اروپا به شمار میان. با این حساب میشه گفت که دریافت ویزای تحصیلی قبرس فقط مختص دانشجوهای غیر اروپایی هست. شما میتونید در مقاطع مختلف دانشگاهی در این کشور تحصیل کنید و از دانشگاه های مختلف اون پذیرش دریافت کنید. از دانشگاه های معروف این کشور که رنکینگ جهانی بالایی داره میشه به نیکوزیا اشاره کرد.

این دانشگاه در بخش اروپایی قبرس قرار داره و مورد تائید خیلی از کشور های برتر دنیا مثل کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا هست. یکی از دلایلی دیگه که میتونه این دانشگاه رو برای تحصیل مناسب کنه شرایط خوبی هست که برای دانشجوهای بین المللی فراهم میکنه و شما میتونید حتی در رشته های برتر مثل پزشکی هم در این دانشگاه تحصیل کنید. یه نکته ی جالبی هست که شما برای تحصیل در این کشور نیازی به این که مدرک زبان داشته باشید ندارید و میتونید توی دوره هایی که دانشگاه براتون میذارید رفته رفته زبانتون رو فول کنید و بعد به تحصیل بپردازید.

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

از دیگر راه هایی که با استفاده از اون میتونید کهاجرت به قبرس رو برای خودتون عملی کنید ازدواج کردن با یه شهروند قبرسی هست. در خصوص دریافت اقامت این کشور از طریق ازدواج باید بگیم که قبرس تابع قوانین وضع شده در اتحادیه شنگن هست. اما یه موضوعی که وجود داره این هست که ازدواج توی مرحله ی اول باعث نمیشه که شما بتونید اقامت دائم این کشور رو اخذ کنید و دریافت اقامت دائم مستلزم تایید دولت و حفظ شرایط اولیه ی ازدواج هست. برای این که ازدواج رسمی ثبت بشه شهردار رو به عنوان مامور ثبت معرفی میکنن.

در حالت کلی میشه گفت که یکی از راه های ساده برای دریافت اقامت این کشور ازدواج هست و خوبیه این ازدواج این هست که شما میتونید خیلی راحت به دیگر کشورهای اروپایی مهاجرت و یا سفر کنید. یه سری از شرایط برای این مورد رو براتون شرح دادیم:

 • تمکن مالی: یکی از شرایطی که باید برای ازدواج مورد تائید قرار بگیره این هست زوج قبرسی باید از لحاظ مالی مورد تائید باشن و شرایط سخت مالی نداشته باشن یعنی هر نباید وقتی که میخوان ازدواج کنن درآمدشون کمتر از هزار یورو باشه.
 • شرایط مسکن: فراهم کردن خونه برای زندگی از مهم ترن ضروریاته.
 • زمان ازدواج: ازدواج باید ظرف پانزده روز الی سه ماه بعد از تاریخ اعلامی توسط زوجین صورت بگیره و در صورتی که قصصد داشتن که زودتر این اتفاق بیفته میتونن درخواستشون رو از طریق شهردار به رئیس جمهور منتقل کنن و اگر پذیرفته شد زودتر میتونن ازدواجشون رو رسمی کنن.
 • اخذ اقامت: در مهاجرت از طریق ازدواج به قبرس در ابتدای امر به فرد خارجی یه اقامت دو ساله میدن که در صورت ادامه داشتن زندگیشون و حفظ شرایط اولیه ازدواج بعد از تموم شدن سال دوم یعه اقامت سه ساله به فرد تعلق میگیره و در نهایت بعد از اون هم تابعیت این کشور رو دریافت میکنه.

مهاجرت به قبرس

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس

از مزایای  مهاجرت به قبرس میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • عضو کشورهای اروپایی بودن
 • واحد پولی یورو
 • هزینه های زندگی پایین تر از سایر کشورهای اروپایی
 • شهریه بسیار مقرون به صرفه دانشگاه ها
 • دارای دانشگاه های مورد تایید اروپا و آمریکا
 • امنیت بالا و پایین بودن فساد
 • آب و هوای مناسب و معدل 

از معایب مهاجرت به قبرس هم میشه بهدموارد زیر اشاره کرد:

 • عضو شنگن نبودن
 • برای زندگی و کار بهتر می بایست به زبان های ترکی یا یونانی تسلط داشته باشید
 • اعتبار کمتر پاسپورت نسبت به کشورهای تراز یک اروپا
 • سطح درآمد کمتر نسبت به بقیه کشورهای اروپایی

مهاجرت به قبرس

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها