|

داره فصل عوض میشه اینجوری لباساتو جمع کن راحت / کمد ممد کم داری؟ عیب نداره حلش میکنیم

اگر شما هم از دست افرادی هستید که برای لباس های زیادتون فضا کم دارید و کمد لباس کم اوردین، پس بهتره که حتما این مطلب رو بخونید و لذت ببرید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- کم کم داریم از فصل گرما در میایم و به سرعت فصل سرما رو فرار بغل کنیم. خیلیا هستند به خصوص بانوان که علاقه وافری به لایه لایه پوشی دارند و به همین علت فصل هایی که باید لباس های این مدلی پوشید رو بیشتر دوست دارند. البته که از حق نگذریم اینجوری جذاب تره و حتی خود بنده هم فصل های پاییز و زمستون رو بیشتر دوست دارم چون میشه لایه ای لباس پوشید!

اما از این ها که بگذریم و برسیم به بحث نه چندان جذاب جمع کردن لباس ها و مرتب کردنشون تو کمد لباس، باید بگیم که با جمع کردن لباس های خنک و آوردن لباس های گرم به بیرون، با یه چالش همیشگی روبرو هستیم و اون چیزی نیست جز کم داشتن فضا برای لباس. این کمد ها نیستند که کوچیکن، بلکه ما هستیم که استفاده بهینه ای ازشون نداریم. البته که این موضوع صددرصد نیست اما در اغلب اوقات به این شکله.

اگر شما هم از دست بانوانی هستید که این درگیری رو دارین، پس حتما با این مطلب همراه باشید که حلال مشکلاتتونه.

Storage-of-clothes-without-closet-1

1- ابتدا کشوهای خالی رو دریاب

در اولین قدم بهتره که کشوی لباستون رو خالی کنید و دوباره از اول بچینید چرا که اینجوری لباس هایی که دیگه مورد استفاده نیستند رو کنار میذارین و مورد استفاده ها رو مرتب می چینید تو کشو. اینجوری یه گردگیری هم انجام دادین.

2- لباس ها رو اینچنین تفکیک کنید

در این مرحله اگر بخوایم ریز تر بگیم باید اشاره کنیم به این موضوع که وقتی کشو رو خالی کردین لباس هایی که به ندرت می پوشید و یا اونهایی که خارج فصل هستند و یا اونهایی که سالی یکبار هم استفاده نمی کنید و کنار بذارید و بعد هم تو فکر این باشید که اینچنین لباس ها رو ببخشید، بفروشید و یا بازیافت کنید تا فضایی بیشتر برای مورد استفاده ها باز بشه. 

لباس های خارج از فصل رو هم داخل چمدان، زیر تخت و یا تو انبار قرار بدید.

image2

3- دسته بندی لباس ها اینجوری ایده آله

اگر شرایط لازمه رو داشته یاشید که بتونید کشو هارو دسته بندی کنید خیلی بهتره. مثلا اینکه یک کشو برای تیشرت ها و دیگری برای شلوار ها و …! این مدلی نظم و جمع و جوری ایدی آلی به لباس های خود داده اید.

4- لباس های حجیم تو کشو جای ندارن

اگر در کشوتون لباس های حجیم مثل پلیور و بافت و شلوار و … قرار داره، حتما اونها رو در کمد لباس آویزان کنید چرا که میتونن یک تنه فضای زیادی رو اشغال کنن در حالی که شما به اون فضای کشو نیاز دارید. اگر چه فکر می کنید اون لباس پر حجم رو زیاد استفاده نمی کنید، بهتره که زیر تخت یا در انبار قرار بدید.

alyssa-strohmann-TS-uNw-JqE-unsplash-min-1024x768

5- تقسیم کننده های کشو شگفت زده هستند

شما هر طور هم که تو کشو لباس ها رو تا کنید و بچینید باز هم بعد از مدتی درهم میشن و این بده! در حالی که تعداد کشوی محدودی دارید بهتر که از تقسیم کننده های کشو استفاده کنید تا نظم دهی بهتری به کشوی شما بدن و در عین حال فضای بیشتری هم براتون باز کنن.

هر کشو رو به نوع خاصی از لباس اختصاص دهید تا دسترسی آسون تر باشه.

6- لباس ها رو اینچنین لول یا تا بزنید

از دیگر ترفند های موجود اینه که لباس هارو تا حد امکان تا بزنید. اگر قرار بر این باشه که شما تنها با یک تای معمولی کار رو جمع کنید که خب بادی بگیم تو هر کشو احتمالا لباس زیادی جا نگیره و به همین علت پیشنهاد میشه که لباس ها رو لول کنید و یا تای بیشتری بزنید و از اول تا آخر کشو رو بچینید.

Untitled

7- فضای پایین کمد رو اصلا فراموش نکن

قطعا هر اتاقی یه کمد دیواری داره و به جهت اینکه از کمد خود نهایت استفاده رو برده باشید، بهتره که لباس های خیالی بلند رو در یک طرف قرار بدید و لباس های که قد کوتاه تری دارن رو در سمتی دیگر. بعد طرف کوتاه تر ها زیرشون خالی میمونه که شما میتونید این جارو کشو بندی کنید و یا از سبد های پلاستیکی و جعبه های پارچه ای و … بهره ببرید تا فضای اضافه تر داشته باشید.

اما دیگر نکاتی که میشه ازشون جهت لباس گذاری استفاده کرد

- رگال لباس و یا چوب لباسی تهیه کنید

-  فضاهای پرت رو استفاده کنید مثل مثلا زیر پله یا تیکه از کنار ستون و فرورفتگی ها که میشه سبد گذاشت یا پرده کشید و آویز گذاشت.

- کمد برزنتی یا زیپی کمک رسان شما هستند

837055_300

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چجوری خونه تون رو خوشگل بچینید صفحه چیدمان خونه ما رو دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی