|

تفاوت کرم و سرم آبرسان

آیا می دانید تفاوت کرم آبرسان و سرم آبرسان در چیست؟ با پوست خود مهربان باشید

تفاوت سرم و کرم آبرسان

مراقبت از پوست اهمیت بسیار زیادی دارد و محصولات بسیار زیادی مانند کرم و سرم های آبرسان می توانند در روتین مراقبت از پوست جای بگیرند.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- عوامل متعددی در ایجاد خشکی و دهیدراته شدن پوست نقش دارند. هرچند که بین پوست خشک و دهیدراته تفاوت‌ هایی وجود دارد، اما با روتین‌ های مراقبتی و استفاده از محصولاتی مثل کرم و سرم آبرسان، به خوبی می‌ توان این مشکلات را برطرف کرد. حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که سرم آبرسان بهتر است یا کرم آبرسان، یا کدامیک برای روتین پوستی روزانه مناسب تر است؟ که در جواب باید بگوییم که یک حقیقت انکارناپذیر در استفاده از سرم آبرسان وجود دارد؛ حفظ جوانی و شادابی پوست در گرو استفاده از سرم آبرسان است. اما چرا؟ در ترکیبات سرم از ریز مولکول‌ های مغذی استفاده شده اند که می‌ توانند بسیار سریع‌ تر و عمیق‌ تر از سایر محصولات آبرسان، مثل کرم آبرسان و مرطوب کننده‌ ها به لایه‌ های زیرین پوست نفوذ کنند و موجب شادابی پوست شوند. البته دفراموش نکنید که کرم ها، روغن ها و سرم ها از پرکاربردترین محصولات مراقبت از پوست هستند که هر کدام به صورت تخصصی در زمینه زیبایی و مراقبت از پوست فعالیت می کنند. پس بهتر است با کارایی ها دیگر آن ها هم آشنا شوید.

خوب است که بدانید محصولات مراقبت پوستی، از نظر فرمولاسیون و تکسچر، به چند حالت در بازار موجود هستند که شامل: سرم، کرم، واترژل، روغن، عصاره، فلوئید و … می باشند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تفاوت کرم و سرم آبرسان بیشتر از قبل آشنا شوید.

تفاوت کرم و سرم آبرسان

تفاوت کرم و سرم آبرسان

کرم آبرسان چه ویژگی هایی دارد؟

کرم ها ترکیباتی نیمه جامد و جامد هستند که بر اساس مواد تشکیل دهنده خود، به منظور آبرسانی، ازبین بردن چین و چروک، لک یا... استفاده می شوند. کرم ها درشت مولکول و حاوی آب، روغن و مواد موثر دیگر می باشند. فراموش نکنید که استفاده از کرم، از ضروری ترین کارهایی است که همه افراد در هر سن و سالی باید انجام دهند. پس اگر برای زیبایی و سلامت پوست خود ارزش قائل هستید بهتر است که استفاده از کرم آبرسان را در روتین پوستی روزانه خود جای دهید. میزان چربی کرم‌ ها با توجه به نوع پوست، متفاوت است، مثلا برای پوست‌ های خشک باید از کرم‌ های چرب‌تر و با خاصیت رطوبت رسانی بالاتر استفاده شود و یا برای پوست‌ های حساس بهتر است از کرم‌هایی با ترکیب طبیعی و فاقد مواد نگهدارنده استفاده کرد.

تفاوت کرم و سرم آبرسان

تفاوت کرم و سرم آبرسان

سرم آبرسان چیست و  چه ویژگی هایی دارد؟

سرم های آبرسان ترکیبات مایع، غلیظ و ریز مولکولی ای هستند که برای برطرف کردن عوارض پوستی استفاده می شوند. سرم‌ ها ساختار فاقد چربی دارند، سبک بوده و برای افرادی که پوست چرب دارند یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می روند. با وجود این که اغلب حجم آن کم است به دلیل اثر گذاری و غلظت بالا، چند قطره آن برای استفاده در یک نوبت از روتین پوستی کافی است. پس فراموش نکنید که اغلب سرم ها بر خلاف کرم های آبرسان ترکیبات تخصصی دارند و برای حل مشکلات پوستی اثرگذاری بالایی دارند. 

تفاوت کرم و سرم آبرسان

تفاوت کرم و سرم آبرسان

تفاوت کرم آبرسان با سرم آبرسان در چیست؟

سرم ها ریز مولکول هستند، این یعنی خیلی راحت‌ تر جذب پوست می شوند و برای حل مشکلات و عارضه های پوستی مثل لک، چروک یا... سریع تر و تخصصی تر عمل می کنند. همچنین سرم ها سبک و فاقد چربی هستند و همین مسئله از آن ها محصول مناسب تری برای افراد با پوست چرب می سازد. در حالی که کرم ها کرم‌ها، ارزان قیمت تر بوده و حجم بیشتری دارند. ترکیبات ضدآفتاب در کرم ها بیشتر از سرم بوده، به همین دلیل  کرم ها برای محافظت از پوست در برابر اشعه آفتاب موثر تر هستند. افرادی که پوست خشکی دارند، بهتر است از کرم ها استفاده کنند زیرا که ترکیباتی روغنی در آن ها بیشتر از سرم ها است.

تفاوت کرم و سرم آبرسان

اگر دوست دارید آراسته و خوش تیپ باشید صفحه مد و فشن ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی