|

تفاوت پروتئین تراپی با کراتین

پروتئین تراپی چیست و چه تفاوتی با کراتین دارد؟ کدوم روش برای صافی و احیا بهتره؟

پروتئین تراپی

موها به خاطر برخی از خدمات زیبایی مانند رنگ و دکلره احتمال تضعیف کوتیکول و فولیکول را دارند. پس ممکن است به مرور زمان موهایتان خشک شوند.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- داشتن موهای سالم و قوی، بیش از آنکه یکی از فاکتورهای زیبایی محسوب شود به طور مستقیم با سلامت شما در ارتباط است. موها از دو جز تار (کوتیکول) و ریشه (فولیکول) تشکیل شده‌ اند. ساختار فولیکولی یا ریشه وظیفه تولید، تغذیه و رشد مو را به عهده دارد و در مقابل، کوتیکول ساختاری پروتئینی است که بخش اعظم آن از زنجیره‌ های به هم پیوسته کراتین ساخته شده است. وجود کراتین، تارهای مو را سالم و قوی نگه می‌ دارد و خاصیت ارتجاعی آنها را حفظ می‌ کند. حال گاها به خاطر انجام رنگ و دکلره های پی در پی در خانم ها، آلودگی‌ های محیطی و یا حتی استفاده زیاد از ابزارهای حرارتی کوتیکول و فولیکول ضعیف می شوند و نتیجه این می شود که موهایی خشک و بد حالت خواهید داشت. در کل می توان گفت که ساختار کلی مو را پروتئین‌ ها تشکیل داده‌ اند و آسیب ساختمان پروتئینی، با آسیب تار موها همراه است. بنابراین، بدیهی است که استفاده از درمان‌ های موضعی وابسته به پروتئین می‌ توانند در بهبود چنین مشکلاتی مفید واقع شوند. پروتئین تراپی، تکنیک بسیار گسترده‌ای است و راهکارهای مختلفی برای اجرای آن وجود دارد. محصول انتخابی و متد مورد نظر تکنسین شما نیز نقش مهمی در کمیت و کیفیت مراحل اجرایی آن دارد.

البته لازم به ذکر است که شیوه زندگی و نوع رژیم غذایی نقش موثری در کمبود پروتئین دارد. در نتیجه حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین، امری ضروری برای رشد و تقویت موها به شمار می‌ رود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با پروتئین تراپی و تفاوت هایش با کراتین آشنا شوید.

پروتئین تراپی

پروتئین تراپی

پروتئین تراپی چیست؟ راپونزل شوید

پروتئین تراپی نوعی روش احیا برای موهای آسیب دیده است که در آن از راهکارهای حرارتی (اتوکشی مو با اتو موهای بسیار قوی) و غیر حرارتی (ماساژ دادن مواد روی تار مو) برای ترمیم موها استفاده می‌ شود. در این فرایند، پروتئین‌ های هیدرولیز شده و کمپلکس‌ های اسید آمینه، روی کوتیکول مو تثبیت می‌ شوند و در نهایت با ایجاد لایه‌ ای محافظت، تارمو را به صورت تخصصی تقویت و ترمیم می‌ نمایند. جالب است که بدانید موها طی انجام این درمان از طریق پروتئین‌، چندین ماده مغذی را دریافت می‌ کنند که هر کدام نقش خاصی در سلامت آن‌ ها دارند.

پروتئین تراپی

پروتئین تراپی

پروتئین تراپی با کراتین مو چه تفاوتی دارد؟

تفاوت اصلی کراتینه درمانی با پروتئین تراپی در این است که کراتینه درمانی عمدتاً از کراتین تشکیل شده است، جزئی که مو از آن ساخته شده و به راحتی در موها نفوذ می‌ کند در حالی که پروتئین درمانی از مخلوط چندین پروتئین استفاده می شود که از منابع مختلف گیاهی و حیوانی برای نیازهای مو استخراج می‌ شوند. در نتیجه می توان گفت پروتئین تراپی درمانی است که نه فقط کراتین، بلکه تمام پروتئین‌ های ضروری را برای موها فراهم می‌ کند تا اندازه‌ سالم و طبیعی آنها را با رفع موخوره و سایر مشکلات احتمالی حفظ کرده و شادابی مو را بازیابی کند.

پروتئین تراپی

پروتئین تراپی

مزایای پروتئین تراپی نسبت به روش های دیگر

همانطور که در قسمت های بالاتر توضیح دادیم پروتئین تراپی یکی از روش هایی است که به تقویت تار مو کمک می کند و اگر شما دارای موهایی شکننده و ضعیف داشته باشید استحکام و قابلیت ارتجاعی بافت کوتیکول را برایتان افزایش می دهد. یکی دیگر از مزایای پروتئین تراپی این است که موخوره و کدر بودن مو را رفع می‌ نمایند و ظاهری براق و سالم به موهایتان هدیه می‌ دهد. اگر دقت کرده باشید در قسمت بالاتر اشاره کردیم که پروتئین تراپی از دو روش حرارتی و  غیر حرارتی یعنی با ماساژ دادن مواد روی تار مو انجام می شود که این یکی از بزرگترین مزایای این روش محسوب می شود.

پروتئین تراپی

اگر دوست دارید آراسته و خوش تیپ باشید صفحه مد و فشن ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی