|

دلت تخم مرغ عسلی میخواد ولی میترسی عین سنگ شه؟ بیا بِگمت چجور از مُخ مُخ عسل بکشی بیرون!

اینجا قراره یاد بگیرین چطوری میشه از دل تخم مرغ یه عسل خوش رنگ و لعاب بیرون کشید و صبحانه رو به شیرینی عسل کرد!

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- تا به امروز ترفندای خونگی برای فریز کردن بامیه یا روش پخت اسفناج یاد گرفتین که خب این موارد برای ناهار و شام کاربردی هستن. ولی آیا میدونستین که وعده صبحانه مهم ترین وعده غذایی برای انسان به حساب میاد؟! خب اگه میدونستین پس چه جوری از این موضوع گذشتین که تخم مرغ عسلی رو واسه صبحانه امتحان کنین.

در صورتی که تا به این سن چنین طعم دلچسبی رو از تخم مرغ امتحان نکردی یا گذاشتی موقع رفتن به هتل همچین چیزی رو بزنی تو رگ، همین حالا وقتشه. ما هم قراره بهتون کمک کنیم و طرز تهیه تخم مرغ عسلی رو یادتون بدیم. با ما همراه باشید.

اول

واسه تخم مرغ عسلی این مواد رو حاضر کن!

برای درست کردن تخم مرغ عسلی یک یا چهار تخم مرغ رو آماده کرده و قابلمه با اندازه مناسب رو حاضر کنین. همچنین زمانی که تخم مرغ ها رو درون قابلمه گذاشتین به مقدار موردنیاز آب توش بریزین. همچنین نمک رو به میزان لازم حاضر کنین.

آماده سازی

مراحل ساخت یه تخم مرغ خفن و عسلی این طوریه!

1. در مرحله اول سعی کنین آب رو در قابلمه حاوی تخم مرغ به اندازه ای بریزین که روی تخم مرغ رو گرفته باشه. اگه میخواین تخم مرغتون عسلی باشه پس به هیچ عنوان قابلمه رو پر از آب نکنین.

مرحله اول

2. در مرحله دوم می بایست قابلمه رو روی حرارت زیاد بذارین تا آب درون قابلمه بجوشه. زمانی که آب جوشید حالا وقت زمان گرفتن رسیده. حرارت رو پس از اینکه آب شروع به قُل زدن کرد کم کنین تا آب کم کم بجوشه به ناگه تخم مرغ سفت نشه به خاطر شوکی که بهش وارد شده.

در حال جوش

3. حالا تو مرحله سوم تایمرتون رو تنظیم کنین. اگه پیش از این عادت داشتین از روی ساعت زمان پخت تخم مرغ رو محاسبه کنین، این بار از این عادتتون دست بردارین و تایمر گوشیتون رو امتحان کنین.

مرحله 3

4. خیلی کنجکاوین بدونین که چه مدت زمان باید صبر کنین تا تخم مرغ عسلی شه؟! در صورتی که دلتون میخواد زرده تخم مرغ روان و یه جورایی مایع شکل باشه، به طوری که امکان برداشتن اون با قاشق وجود داشته باشه پس 4 الی 5 دقیقه برای این موندن تخم مرغ درون قابلمه کفایت میکنه. اما از اونجایی که بعضیا دوست دارن کم زرده سفت تری رو تجربه کنن، پس 6 الی 7 دقیقه باید صبر کنین تا تخم مرغ عسلی براتون سرو بشه.

زمان پخت

5. اما هنوز کار به اتمام نرسیده. پس دست نگه دارین و زمانی که تخم مرغ رو از قابلمه بیرون آوردین، بلافاصله اون رو درون آب سرد بندازین. حواستون باشه که تخم مرغ باید در آب سرد غوطه ور بشه. این کار باعث میشه که مراحل پخت تخم مرغ به طور ناگهانی قطع بشه و پوست کندن اون هم دیگه عین آب خوردن باشه.  

آب سرد

مرحله آخر

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی