|

وقایع حیات وحش

(ویدئو) از جذابیت های حیات وحش؛ پلنگ حریف غول پیکر رو یه لقمه چَپِش کرد!

حیوانات هرچه قدر هم که عظیم الجثه و غول پیکر باشند باز هم باید برای بقا و حفظ جان خود تلاش کنند چراکه شکارچیان همیشه در کمینند.

لینک کوتاه کپی شد
4

شایانیوز- وقتی که بخشی از حیات وحش می شوید همیشه باید آماده باشید چرا که در کسری از ثانیه ممکن است با صحنه ای رو به رو شوید که شاید دیگر هرگز نتوانید مانند آن را با چشم های خود ببینید؛ برای همین هم افرادی که به حیات وحش و نظاره آن می روند معمولا لحظه ای از دوربین و گوشی خود دور نمی شوند تا مبادا صحنه ای دراماتیک و غیر قابل باور را از دست بدهند. واقعیت این است که برای شکار یک لحظه خارق العاده باید صبور باشید.

جولاندی پرینسلو راهنمای میدانی ایست که علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش را به سافاری می برد و اما او شاهد صحنه ای بسیار دراماتیک و خارق العاده بوده است که کمتر کسی ممکن است بتواند چنین صحنه ای را از نزدیم ببنید. او به همراه عده ای برای گشت و گذار و تماشای فیلم ها به طرف سد Lengau حرکت کرده بودند این طور که تعریف می کنند: در حالی که ما آماده بودیم تا به کمپ برگردیم ناگهان یکی از همراهان فریاد زد که یک شیر آن جاست. عجیب به نظر میرسید چراکه حیوانات شکارچی معمولا تمایل دارند تا ظهر ها را به استراحت بگذرانند با این حال وقتی که به آن منطقه دقیق شدیم متوجه شدیم که در واقع درنده ای که آن جا کمین کرده یک پلنگ است.

وقایع حیات وحش

پلنگ همان طور که در کمینگاه خود نشسته بود تمام مدت گروهی از کَل های یالدار را که در کنار دریاچه بودند زیر نظر گرفته بود و به یکباره زمانی که موقعیت را مناسب دید بی درنگ به سوی آن ها حمله کرد. در حالی که کل های یالدار فرار می کردند ظاهرا پلنگ گرسنه بر روی یکی از آن ها متمرکز شده بود.

وقایع حیات وحشوقایع حیات وحش

پلنگ در کسری از ثانیه جهش بلندی انجام داد و با همان جهش دندان هایش را در گردن یکی از  کل های یالدار فرو کرد و او را به زیر کشید. وقتی که آن دو را از لحاظ اندازه باهم مقایسه کردیم واقعا شگفت زده شده بود چرا که شکار پلنگ تقریبا سه برابر  خود او بود. نهایتا بعد از کشمکشی چند دقیقه ای پلنگ توانست شکار خود را از پا در بیاورد و وعده ای لذیذ را محیا کند.

وقایع حیات وحشوقایع حیات وحششما می توانید ویدئو این تعقیب و گریز دراماتیک را در زیر تماشا کنید.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی