|

باید و نبایدهای استایل مونوکروم

تک رنگ بپوشید و بدرخشید؛ دانستنی های جذاب درباره استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

یکی از ساده‌ ترین و آسان‌ ترین راه‌ ها برای شیک پوشی و با کلاس بودن استفاده از استایل مونوکروم و یک رنگ غالب در لباس هایتان است.

لینک کوتاه کپی شد

 شایانیوز- پیش از هر چیز باید بدانید که مونوکروماتیک دقیقا چه تعریفی دارد. مونو به معنای یک و کروماتیک به معنای رنگ است و به همین دلیل لباس پوشیدن تک رنگ را مونوکروم می‌ نامند. البته اگر این استایل را برای خودتان انتخاب کردید نگران محدود شدن توسط یک رنگ نباشید شما می توانید از تمام سایه ها و طیف های رنگ انتخابی در انتخاب لباس هایتان استفاده کنید. در استایل مونوکروم رنگ عنصر اصلی است، پس قبل از انتخاب رنگ دقت کنید چه رنگی به شما بیشتر می آید چون رنگ انتخابی مستقیما روی زیبایی ظاهر شما تاثیر دارد.

استایل-مونوکروم

برای داشتن استایل مونوکروم فقط کافی است رنگ اصلی استایل خود را انتخاب کنید و بعد برای آیتم های دیگرتان می توانید به این رنگ کمی مشکی یا سفید اضافه کنید و دیگر هارمونی های آن را به دست آورید. البته اگر مهارت کامل در انتخاب لباس در این زمینه را ندارید بهتر است از رنگ های تیره ای مانند سرمه یا نوک مدادی شروع کنید. در ادامه این مقاله با این نوع استایل زیبا و محبوب بیشتر آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید.

استایل-مونوکروم-کرم

استایل مونوکروم برای چه افرادی مناسب است؟

یک رنگ پوشیدن احساس خوشایندی را در شما به وجود خواهد آورد زیرا این نوع استایل علاوه بر زیبایی و شیک پوش نشان دادن شما همیشه ترند و مد است. حالا سوال پیش آمده این است که یک رنگ پوشیدن به همه افراد می آید ؟ مونوکروم برای افراد ریزنقش و توپر پیشنهاد می‌ شود، سرتا پا یک رنگ پوشیدن باعث می‌ شود بلند تر و باریک‌ تر دیده شوید. البته دقت داشته باشید که اگر ریزنقش هستید از رنگ های روشن و اگر کمی تپلی هستید از رنگ های تیره تر استفاده کنید، پس هنگام انتخاب رنگ به تناسب و چشم نوازی ظاهر هم فکر کنید.

استایل-مونوکروم

اکسسوری در استایل مونوکروم

استفاده از اکسسوری به خاطر محدودیت رنگ در این استایل کمی سخت به نظر می رسد و لی نیاز به یادآوری است که از هارمونی  یا تناژهای مناسب هم می توان در این استایل استفاده کرد برای مثال اگر در استایل خود از رنگ های گرمی مثل نارنجی، قرمز، کرم و خردلی استفاده کردید مجاز به استفاده از یک گردنبند طلایی هستید ولی اگر در استایل خود از رنگ های سرد استفاده کردید می توانید یک گرنبند با طلای سفید به گردن بیاندازید. طلاهای رزگد امروزه خیلی محبوب هستند پس اگر قصد استفاده از آنها را دارید در استایل هایی که رنگ‌ های قرمز، صورتی، یا حتی لباس‌ های پاستلی و فانتزی دارند بکار ببرید.

استایل-مونوکروم

ترفندهای انتخاب لباس در استایل مونوکروم

زود قضاوت نکنید، درست است که در ظاهر استفاده از یک رنگ واحد می‌تواند خیلی ساده و بدون جذابیت به نظر برسد، اما واقعیت این است که شما می‌توانید با تکیه بر قوانین و ترفند های استایل مونوکروم، تیپ فوق‌العاده جذابی داشته باشید. در قسمت پایین به چند مورد از این ترفندها اشاره خواهیم کرد.

  • همیشه از سایه‌ ها و طیف‌ های مختلف رنگ مورد علاقه‌ خود استفاده کنید. برای مثال اگر رنگ زرد را دوست دارید می توانید برای اکسسوری و دیگر آیتم های استایلتان از رنگ های خردلی و یا لیمویی استفاده کنید.
  • به بافت لباس توجه کنید زیرا تنوع بافت لباس یکی از فاکتور های اصلی در استایل مونوکروم است. لباس ها در این استایل معمولا از پارچه های ساده و بدون طرح تهیه می شوند در نتیجه اگر از لباس های خود را از پارچه های بافت دار انتخاب کنید آیتم خود را کمی از سادگی خارج کرده اید و جذابیت به آن اضافه کرده اید.

استایل-مونوکروم

اگر دوست دارید آراسته و خوش تیپ باشید صفحه مد و فشن ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی