|

کتاب خوب چی بخونم؟

هفت کتاب آمریکایی که خوندنشون حکم نونِ شب رو داره؛ عشقِ رمان ها بهترین ها رو دریابید

اگر به دنبال رمانهایی خوب و تاثیر گذار هستید یقینا ادبیات آمریکا آثار ارزشمند و فاخری دارد که نباید از اونها غافل شوید که شاهکارهای ادبی اند

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- تفریح کردن یک بخشی از زندگی است اما نمیشه فقط اوقات فراغت رو با فیلم و سریال دیدن و یا حتا انواع و اقسام تفریحات لاکچری و شکم گردی و کارهایی از این دست پر کرد، گاهی اوقات نیازه که به دنبال تفریحاتی باشیم که باعث تقویت روح و روان مون میشن و به قول معروف غذای روح هستند، مثل تماشای تئاتر یا خواندن چند شاهکار ادبی.

کتاب خواندن از لذت بخش ترین و مفید ترین فعالیت هایی است که یک شخص می‌تونه در زمان های بیکاری به سراغش بره، حتا اونقدر ارزشمند هست که زمان های بخصوصی رو بهش اختصاص داد. نکته ای که در رابطه با کتاب خواندن و دنیای ادبیات وجود داره اینه که اصلا نباید خودتون رو به یک نویسنده خاص، یک ژانر خاص و حتا یک کشور خاص محدود کنید، در سر تا سر دنیا آثار شاهکار و خارق‌العاده ای وجود دارند که خوندن هر کدوم از اونها می‌تونه دری تازه رو به روی شما باز کنه و جهان بینی و وسعت دید شما رو تغییر بده.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

در همین راستا ما تصمیم گرفتیم تا در ادامه هفت کتاب، آن هم از نوع رمانش را که به ادبیات آمریکا تعلق دارند و هر کدوم به نوبه خود جزو شاهکار ها هستند، به شما معرفی کنیم تا از خواندن هر کدوم غرق در لذت بشید.

۱.بر باد رفته اثر مارگارت میچل

وقتی صحبت از ادبیات آمریکا میشه مطمئنا اولین اثری که به ذهن هرکس میرسه شاهکار مارگارت میچل به نام برباد رفته است که البته غالب افراد این اثر رو به خاطر اقتباس سینمایی اون میشناسند که به یکی از شاهکارهای تاریخ هالیوود بدل شد. برباد رفته یک داستان عاشقانه پر فراز و نشیب در نیمه دوم قرن نوزدهم و جنگ  داخلی آمریکا است که هنوز هم که هنوز است خواننده را به وجد می آورد.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

۲.خشم و هیاهو اثر ویلیام فاکنر

بدون شک فاکنر یکی از برترین نویسندگان قرن بیستم ادبیات آمریکا است که آثار بسیار قوی هم از خود به جا گذاشته و خشم و هیاهو ماندگارترین شاهکار اوست که روایت خانواده ای رو به افول و زمین خورده است که برای سرپانگه داشتن خود تلاش میکنند. فاکنر در این اثر زندگی مردم هم دوره خود را نشان می دهد که چگونه ارزش های خودشان را گم کرده اند.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

۳.پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی

یک رمان قوی و ماندگار لزوما نیازمند تعداد واژگان بالا و تعدد شخصیت ها در آن نیست، یک اثر جاوید نیازمند حرفی برای گفتن و درون مایه ای اصیل است. همینگوی با پیرمرد و دریا، رمان کوتاهی که شخصیت های بسیار محدودی دارد این موضوع را به خوبی ثابت کرده است. همان طور که از نام اثر قابل حدس است پیرمرد و دریا داستان ماهیگیری پیر است که خواننده را با خود به دریاها می‌کشاند.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

۴.موبی دیک اثر هرمان ملویل

به گزارش شایانیوز، موبی دیک یقینا یکی از مهم‌ترین آثار ادبی، ادبیات آمریکا است که مبارزه و درگیری انسان مدرن با طبیعت را به نمایش می‌گذارد. نه تنها سینمایی های بسیار خوبی با اقتباس از این اثر ساخته شده اند بلکه بسیاری از فیلم های سینمایی دیگر نیز با الهام از این شاهکار ادبی به روی پرده رفته آمد.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

۵.خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

رکود اقتصادی یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین اتفاقات تاریخ آمریکا است که بر ادبیات این کشور هم تاثیر بسیار زیادی داشته و نویسندگان زیادی هم هستند که تم اصلی داستانشان وقایعی است که پس از رکود برای مردم بی نوا رخ داد. یکی از همین داستان ها که تبدیل به شاهکار شده است، رمان خوشه های خشم می باشد که روایتگر زندگی مردی است که پس از آزاد شدن از زندان و در میانه رکود اقتصادی سعی میکند تا زندگی خود را از نو بسازد.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

۶.به رنگ ارغوان اثر آلیس واکر

زندگی پر فراز و نشیب و غالبا دردناک مردمان سیاه پوست آمریکا از مهم‌ترین ژانرهای ادبی به حساب میاد، و به رنگ ارغوان یکی از بهترین و جذاب ترین آثار این ژانر است. آلیس واکر در این اثر داستان زندگی دختربچه ای ۱۴ ساله را روایت میکند که تنها کاری که می‌تواند برای خود انجام دهد این است که برای خدا نامه بنویسد و درد و دل کند.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

۷.تس دوربرویل اثر توماس هاردی

توماس هاردی از آن آدم های تأثیرگذاری است که رد پای او را در جای جای آمریکا می توان مشاهده کرد و رمان تس دوربرویل شاهکار اوست که به قول خودش تمام استعداد خود را در آن خرج کرده است. تس دوربرویل رمان تکان دهنده و تأثیرگذاری است که شما را عمیقاً به فکر فرو می‌برد. ممکن است گمان کنید که در این کتاب با زندگی یک دختر ساده همراه شده اید اما موضوع پیچیده تر از این حرف هاست.

هفت کتاب بی نظیر از ادبیات آمریکا

لازم به ذکر است که تمامی آثار ذکر شده در بالا به فارسی ترجمه شده اند و شما می توانید با خیال راحت به خواندن آن ها بپردازید.

شما کاربران شایانیوز کتاب خواندن رو با چه اثری شروع کردید؟ تجربیات و پیشنهاد های خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی