|

ترفندای خونگی واسه تمیز کردن کابینت؛ اینجوری سه سوته از شر لکه های چربی خلاص شو

اینجا قراره اصول صحیح رفع لکه های چربی از کابینت رو یاد بگیرین و آشپزخونه خود رو همچون نگینی در خانه درخشان کنید.

لینک کوتاه کپی شد
5

شایانیوز- امروزه آشپزخونه از هر بخش دیگه ای اهمیت بیشتری پیدا کرده و رعایت اصول تمیزکاری اون، زیبایی وصف ناشدنی خونه رو رقم میزنه. یکی از مهم ترین بخش ها در هر آشپزخونه ای که چشم خیلیا بهشِ کابینت های اونه. تا به اینجا که کلی ترفند واسه تمیز کردن چدن گاز و لکه بری هود یاد گرفتین، دونستن ترفندای خونگی واسه پاک کردن لکه های چربی که بلای جون کابینت هاس، خالی از لطف نخواهد بود.

از اونجایی که سطح بیرونی کابینت همیشه در معرض درگیر شدن با لکه روغنه و سرخ کردن غذاهایی مثل مرغ و ماهی حسابی روغن افشانی میکنه تو خونه، تمیز کردن کابینت ها رو هر چند وقت یک بار ضروری میکنه. واسه همین هم قصد داریم در ادامه به بیان روش های مناسب و اصولی برای پاک کردن لکه چربی از روی کابینت بپردازیم. با ما همراه باشید.

یه روش سرعتی و خفن واسه تمیز کردن لکه چربی!

یکی از روش های ساده و خیلی سرعتی واسه رهایی از لکه چربی برجای مانده برکابینت، استفاده از دستمال مرطوبه. درواقع اگه در همون لحظه که لکه چربی روی کابینت افتاد قصد تمیز کردن اونو داشتین، با یه دستمالی که کمی رطوبت داشته باشه به راحتی میشه از شر لکه چربی خلاص شد.

اگر هم کابینت شما از جنس های گلاسه که دیگه نگرانی نداره و با روکش ضدآبی که داره به سادگی میتونین یه دستمال مرطوب رو لکه بکشین و به هر چی لکه بدفرم از چربی هست پایان بدین. اما برای کابینت های ام دی اف بهتره هر وقت دستمال مرطوبُ روی لکه کشیدین فورا و بی معطلی با پارچه خشک و تمیزی رطوبت رو از کابینت دور کنین.

yt

از معجزه سرکه سفید واسه رفع لکه های چربی غافل نشو!

اگه دوست دارین علاوه بر رهایی از لکه های چربی روی کابینت یه برقی به سر و روش بندازین، پس سرکه سفید رو امتحان کنین. سرکه سفید از اون دسته خوردنی های خوشمزه و پرکاربردیه که رو دستش نیومده. اول نیازه که کمی از تیزی سرکه سفید و اسیدی بودنش رو بگیرین.

واسه این کار باید سرکه سفید رو با آب مخلوط کنید که توصیه ما استفاده از آب ولرمه. ترکیب سرکه سفید و آب رو توی افشانه ای بریزین و با اسپری کردن این محلول روی لکه های چربی کابینت رو عین روز اولش کنین.  

f

با جوش شیرین کابینت رو عین نگینی درخشان کن!

جوش شیرین از اون دسته موادی به شمار میاد که همه جا حضور داره و در هر شکلی میشه واسه تمیزکاری از لکه بری گرفته تا تمیزکاریای خونه ازش استفاده کرد. این ماده سفید و خیلی پرکاربرد رو با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا به شکل خمیری دربیاد. توجه داشته باشید که خمیر باید یک دست باشه و نه خیلی رقیق و نه خیلی سفت که هنگام استفاده ازش با مشکلی روبه رو نشید.

در صورتی که خمیر بیش از اندازه سفت یا شل بود با اضافه کردن جوش شیرین یا آب میشه این مشکل رو به راحتی حل کرد. حالا نوبت به اعمال این خمیر روی لکه های چربی میرسه. توصیه ای که بیشتر افراد برای استفاده از خمیر جوش شیرین روی کابینت میکنن اینه که بهتره خمیر رو به طور کامل روی کابینت نمالید و تنها به گذاشتن خمیر روی لکه های چربی بسنده کنید. وقتی این خمیرها رو روی لکه قرار دادین صبر کنین که خشک بشه و بعد با یه دستمال برش دارین و کابینت رو به جذابیت روزهای اولش برگردونین.

gf

iy

jg

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی