|

ترفندای خونگی واسه پاک کردن لوستر؛ اینطوری لوستر عین آینه برق بنداز!

لوستر وسیله ای برای نورافشانی به هر خونه ایه و میتونه صفرِ یه خونه رو به صد برسونه. اینجا قراره ترفندای خفن پاک کردنش رو یاد بگیرین.

لینک کوتاه کپی شد
2

شایانیوز- تا حالا نکات مهمی درباره جذاب تر کردن آشپزخونه یاد گرفتین و یه خانوم خونه دار به معنای واقعی کلمه شدین. اما بهتره توجه داشته باشین که تمیز نگه داشتن سالن در کنار از بین بردن لکه های مبل و بوی بد سینک اهمیت زیادی داره که خونه شما رو مثل نگینی درخشان کنه.

امروزه خیلیا تو خونه هاشون لوستر دارن و با معضل تمیز کردن اونا مواجه هستن و از یه روشایی واسه از بین بردن خاک و آلودگیاشون استفاده میکنن که باعث جداشدن قطعه های لوستر یا شکستن بخش هایی ازش روبه رو میشن. اینجا قراره ترفندای خونگی جذاب واسه رهایی از این مشکل رو بیان کنیم. با ما همراه باشید.

e

با الکل لوستر رو عین روز اولش کن!

یکی از روش هایی که واسه تمیز کردن بی دردسر لوستر پیشنهاد میدیم، استفاده از سرکه است. سرکه جزو مواد ضدعفونی کننده قوی و خونگیه که تو خیلی از مواقع میشه ازش استفاده کرد و در تمیز کردن به نتیجه دلخواه رسید. واسه این کار یه لیوان بردارید و اونو به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید.

تو یه قسمتش الکل ریخته و تو سه قسمت دیگه اش آب بریزین. حالا نوبت به اصلی ترین بخش این تمیزکاری میرسه که باید لیوان رو زیر تمام آویزهای لوستر ببرین و تا جایی که میتونین آویزها رو در محلول غوطه ور کنین. در صورتی که به لوسترتون خیلی حساسین یا بخش های ریز میزه اون زیاده، با آغشته کردن انگشت های دستکش تمیزی این کار رو انجام بدین. اینطوری میتونین به بهترین نحو ممکن لکه ها و هر چی آلودگی روی بخش های مختلف لوستر جا خوش کرده رو محو کنین.

d

با آب و آمونیاک جذابیت لوسترت رو صد برابر کن!

یکی دیگه از ترفندای جذاب خونگی که البته باید با اصول اجراش کرد تا آسیبی به لوستر وارد نکنه، استفاده از ترکیب قوی آب و آمونیاکه. درواقع بیشتر افراد از این محلول کمک میگیرن تا تاثیر سریعتر و قدرتمندتری برای پاک کردن لوستر رو شاهد باشن. در مرحله اول همون لیوان معروف چهار قسمتی رو تهیه کنین و تو یک چهارمش آمونیاک بریزین و بقیه رو با آب مقطر پر کنید. سپس یه نایلون روی لامپ های لوستر بپیچید تا محلول به دست اومده لامپ ها رو نابود نکنه.

حالا ترکیب آمونیاک و آب رو به آرومی روی آویزه ها اسپری کنید. بعد از این کار باید مقداری آب ولرم رو به بخش هایی از لوستر که ترکیب آب و آمونیاکُ رو اون قسمت ها اسپری کردین، بپاشید. حالا صبر کنین تا محلول پاک کننده به طور کامل همراه آلودگی ها شره کنه و براقیت جذاب آویزه ها رو ببینین.

r

روش سرعتی پاک کردن لوستر همینه!

به احتمال بسیار زیاد خیلی از خانومای خونه دار از دستمال نمدار واسه پا کردن آلودگی ها و لکه های لوستر استفاده میکنن و شاید هم فک کنین که این کار درستی نیست و ممکنه روی آویزه ها لکه آب به جا بذاره. خب این حرف درسته ولی اگه از دستمال نمدار هم با اصولش استفاده بشه، هیچوقت چنین مشکلی پیش نخواهد اومد.

تفاوتی که بین به کارگیری دستمال نمدار و بقیه روش ها وجود داره استفاده مداوم از اونه. به این معنا که باید واسه تمیز موندن لوستر هر هفته یک بار از دستمال نمدار کمک بگیرین تا ظاهر جذاب لوستر رو ماندگار کنید.

f

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی