|

بعد از اپیلاسیون چه مشکلات و بیماری هایی ممکن است ایجاد شود؟

اپیلاسیون با هدف تمیزی و شادابی پوست انجام میگیرد. اما آیا فکر میکنید این روش میتواند مشکلاتی را به همراه آورد؟ در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- اپیلاسیون که با هدف حذف موهای زائد انجام میگیرد؛ یک تکنیک بهداشتی‌ست که در نهایت، پوستی تمیز و شاداب را به افراد هدیه می‌دهد. اپیلاسیون این روزها با روش‌های مختلفی انجام میگیرد که از جمله میتوان به چسب یا موم؛ لیزر، الکترولیز و... اشاره کرد. هیچ اهمیتی هم ندارد که قصد حذف موهای زائد در کدام ناحیه از بدن را دارید؛ زیرا میتوان از اپیلاسیون برای تمامی نقاط بدن استفاده نمود.

در حال حاضر اپیلاسیون در تمامی کلینیک‌های بهداشتی و آرایشگاه‌ ها انجام میگیرد اما اگر موارد بهداشتی در آن رعایت نشود؛ خطرات زیادی گریبانگیر افراد خواهد شد. از جمله دلایلی که احتمال بروز خطرات و مشکلات را افزایش می‌دهد عبارتند از؛ استفاده از پلاستیک مشترک؛ ضعف‌ های موم مشترک، حوله و دستگاه های مشترک و... که اغلب بیماری‌ های پوستی و عفونت ها را به دنبال دارد.

از همین رو قبل از انجام این کار بهتر است نسبت به خطرات آن آگاه شده و سپس به سراغش بروید.

بیماری-مقاربتی

 بیماری‌های مقاربتی

برقراری رابطه جنسی آن هم دقیقا بعد از انجام اپیلاسیون میتواند منجر به بروز بیماری های مقاربتی در فرد شود. چون منافذ پوست کاملا باز بوده و حتی خراش‌هایی بسیار ریز بر روی پوست ایجاد شده که این مسئله ناحیه تناسلی را بسیار آسیب پذیر کرده، افراد با برقراری رابطه جنسی و در صورتی که نکات بهداشتی را رعایت کنند؛ با انواع بیماری های مقاربتی مواجه خواهند شد.

برگشت-مو-در-زیر-پوست

برگشت مو در زیر پوست

یکی از مشکلاتی که به عنوان ناراحتی پس از اپیلاسیون نام برده می شود؛ برگشت مو در زیر پوست است. این مشکل به دلیل استفاده از وکس به وجود می‌آید! درواقع با انجام این کار؛ مو نمیتواند راه خروج خود به بیرون از پوست را پیدا کند و در نتیجه در همان زیر پوست رشد کرده و مشکلاتی نظیر خارش و تحریک شدید ناحیه تناسلی را به وجود می‌آورد.

 خشکی پوست

استفاده از وکس نه تنها منجر به برگشت مو در زیر پوست می‌شود؛ بلکه خشکی پوست را نیز به همراه دارد. در صورتیکه اپیلاسیون به دفعات پشت سر هم و در فواصل کم انجان گیرد؛ پوست بسیار خشک شده و منجر به ایجاد زخم خواهد شد و به صورت مزمن باعث تحریک پوست میگردد.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی