|

مضرات با آرایش خوابیدن

خوابیدن با آرایش؛ راهی برای کُشتن پوست شما!

چندبار شب‌ ها از فرط تنبلی و یا خستگی و بی حوصلی، بدون اینکه آرایش خود را پاک کنید؛ خوابیده اید؟ میخواین بدونین چه مشکلاتی به سراغتون میاد؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- چندبار تا الان شب‌ ها از فرط تنبلی و یا خستگی و بی حوصلی، بدون اینکه آرایش خود را پاک کنید؛ خوابیده اید؟ همه ما میدونیم خوابیدن با آرایش بده. اما واقعا میدونید؛ این سهل انگاری تا چه اندازه به پوست آسیب میزنه؟! خوابیدن با آرایش به اندازه‌ای مضره که حتما پس از مطالعه ای مقاله در اولین فرصت و قبل از رسیدن به تخت خواب، حتما آرایشتونو پاک می کنین. پس با ما همراه باشید.

خوابیدن با آرایش و مضرات آن

اگر میخواین بدونین خوابیدن با آرایش چه بلایی سر پوستتون میاره؛ شمارو با چند مورد از این مضرات آشنا می کنیم.

1200-what-to-do-if-you-slept-with-your-makeup-on-1508469450 (1)

 

*کدر شدن پوست

تا حالا وقتی با آرایش از خواب پا میشین؛ حس کردین که پوستتون کدر شده و پر از آلودگیه؟ درواقع روغن مواد آرایشی و سلول‌های مرده پوست در خارجی ترین لایه های پوست تمام شب با بالش ارتباط برقرار میکنن و گردش طبیعی این لایه رو مختل میکنن! پس حواستون باشه که حتما پاکسازی و لایه برداری منظمی انجام بدید.

ظهور-چین-و-چروک

* ظهور چین و چروک

خوابیدن با آرایش، آلودگی محیط و بالش رو جذب پوست میکنه و تو این مدت، رادیکال های آزاد، کلاژن رو تجزیه میکنن. تجزیه کلاژن قطعا با مشکلاتی مثل پیری زودرس، ایجاد چین و چروک و خطوط ریز روی پوست همراه میشه.

*قرار گرفتن در معرض خطر عفونت

 شاید خوابیدن با آرایش به تنهایی منجر به بروز عفونت نشه اما اگر دچار آکنه شده اید؛ احتمال بروز عفونت بسیار زیاد است. عفونت حصار پوستی را به خطر می اندازد. حواستون باشه؛ پوست اولین عضو بدن برای محافظت از آن در برابر عفونت هاست.

آسیب-دیدن-چشم-ها

*آسیب دیدن چشم ها

خوابیدن با آرایش، آن هم در حساس ترین بخش های صورت مانند چشم، میتونه مشکلات و عفونت هایی رو به وجود بیاره. اگر بطور مداوم با آرایش چشم بخوابین؛ حتما قرمزی چشم، عفونت چشم، التهاب و حتی خراش قرنیه رو تجربه میکنین. این مسئله به دلیل مالیدن چشم و حرکت ذرات آرایش به سطح چشم اتفاق میوفته.

با توجه به اینکه چشم یکی از حساس ترین بخش های بدنه، حتما قبل از خواب، ریمل، خط چشم و سایه‌تون رو پاک کنین. خوابیدن با آرایش چشم حتی میتونه مسیر رشد فولیکول های ریز مژه رو مسدود کنه و غده هایی رو در قسمت پلک ایجاد کنه. وقتی که این مناطق مسدود بشن، باکتری ها جمع شده و التهاب به وجود میاد.

مطمئنا که نمیخواین با چنین مشکلاتی روبرو بشید! واقعا باز هم با آرایش میخوابین؟ 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی