|

فرش خونه سوخته و زشت دیده میشه؟ به خاطر گرونی ها نمیتونی عوضش کنی؟ بیا بگم چیکار کنی

با یه سری از ترفندهای راحت و خونگی میتونید انواع سوختگی فرش رو بدون هزینه ی خاصی از بین ببرید و دوباره زیبایی رو به فرشتون برگردونید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- یه ایرانه و فرشش! فرش از قدیم الایام عضو جدا نشدنی از خونه های ایرانی بوده و هست، حتی شاید دیگه کمتر کسی روی فرش بشینه ولی پا گذاشتن روی زمین با پای برهنه، بدون فرش واقعا اذیت کننده هستش، بنابراین نمیشه که فرش نباشه، علاوه بر این فرش زیبایی خاصی هم به فضای خونه میبخشه، خصوصا این روز ها که انواع فرش توی طرح ها و رنگ های مختلف تولید میشه و میتونید بنابر دیزاین خونه و سلیقه ای که دارید، فرش مورد علاقه و مناسب منزلتون رو به راحتی در هر فروشگاهی پیدا کنید.

ولی یه نکته ای وجود داره که درسته فرش، زیبایی بخش منزل هست اما برعکسشم امکان داره، یعنی اگر فرش شما کثیف باشه یا از ا.ون بدتر رد سوختگی روی اون باشه نه تنها زیبایی نخواهد داشت بلکه خیلی هم ظاهر خونه و زندگی شما رو بد جلوه میده و نبوده فرشی با این شرایط از بودنش، هزار بربر بهتره! اما خب کثیفی رو آدم با قالیشویی چاره میکنه ولی سوختگی رو چی؟ مسلما خیلی هامون نمیتونیم با خرج های دیگه ای که داریم، برای خلاص شدن از رد سوختگیه روی فرش، اون رو عوض کنیم و یکی دیگه بخریم، پس چاره کار چیه؟ خب باید بگیم که خوشبختانه برای این شرایط یه سری ترفند وجود داره که بدون نیاز به تعویض فرش رد سوختگی اون رو از بین ببریم و یا کمتر کنیم که در طول این این مقاله چندتا از این ترفندها رو براتون میگیم، پس با ما همراه باشید.

فرش478

از بین بردن سوختگی فرش با سیگار و زغال

اگر سوختگی ایجاد شده روی فرش شما به خاطر سیگار و زغال بوده، توصیه میکنیم که به کمک یکی از روش های زیر اقدام به از بین بردن اون کنید و با توجه به عمق و مقدار سوختگی این روش ها رو پیاده کنید.

استفاده از قیچی یا موچین: اگر سوختگی فرش شما زیاد هستش میتونید قسمت سطحی اون رو با کمک یه قیچی کوچیک و یا حتی ریش تراش ببرید، انگار که دارید موهای سرتون رو نوک گیری می کنید اما حسابی مواظب باشید که این کار رو با ظرافت و دقت بالا انجام بدید تا هیچ گودی روی فرشتون ایجاد نشه.

استفاده از سمباده: در صورتی که مقدار سوختگی زیاد نیست، فقط کافیه که اون قسمت رو با یه سمباده خوب بسابید و بعد خرده هایی که درست شدن رو جارو کنید و با انگشت یه مقدار اون قسمت از فرش رو ماساژ بدید تا پرزهاش یه دست بشن.

بعد از پیاده سازی هر کدوم از این روش ها باید، محل ترمیم شده رو با محلول آب معمولی و مقدار خیلی کم آب اکسیژنه، تمیز کنید تا سیاهی که به خاطر سوختگی ایجاد شده از بین بره. همچنین میتونید از قسمت های سالم فرش هم یه مقدار پرز جدا کنید و با استفاده از چسب سیمان به قسمت ترمیم شده بچسبونید تا قشنگ تر دیده بشه.

فرش

از بین بردن سوختگی فرش با اتو

جا گذاشتن و افتادن اتو روی فرش یه سری لکه ی زرد روی اون به وجود میاره که با کمک پیاز میشه این لکه ها رو ترمیم کرد. اول چند تا پیاز رو از وسط نصف کنید و روی لکه ها بذارید و بعد از چند دقیقه اون قسمت ها رو با آب سرد بشورید. این موضوع برای از بین بردن لکه های سطحی موثر هست اما در صورت عمقی و شدید بودن سوختگی بهتر هست که ترمیم اون رو به افراد متخصص در قالیشویی ها بسپارید، اما اگر به هر دلیلی قصد دارید که ترمیم فرش رو خودتون انجام بدید، باید محل آسیب دیده رو با کمک یک کاتر برش بدید و تکه‌ای دیگر رو جایگزین اون کنید، بعد تکه‌های موکت رو با استفاده از چسب سیمان یا چسب فرش به هم پیوند بدید و اون رو جاروبرقی بکشید تا محل برش خورده زیاد معلوم نباشه.

فرش9456

از بین بردن سوختگی فرش با ظرف داغ

موقع سوختگی فرش با قابلمه و ظرف داغ روی فرش یه دایره ی بزرگ با رنگ زرد ظاهر میشه که برای از بین بردنش میتونید کار های زیر رو انجام بدید:

  • چند تا یخ رو روی سوختگی فرش قرار بدید و اون ها رو کمی پس و پیش کنید.
  • موقعی که دمای پرزهای فرش تا حد قابل توجهی پایین اومد، با کمک یه شونه با دندونه‌های ریز، فرش رو به خوبی شون کنید.
  • با یه دستمال نرم رطوبت فرش رو بگیرید و مراحل قبل رو یه بار دیگه انجام بدید.
  • برای از بین بردن رنگ زرد سوختگی فرش هم میتونید از محلول آب اکسیژنه و آب معمولی (نسبت یک به ده) کمک بگیرید.

فرش4464654

برای یادگیری و پیاده کردن فوت و فن های بیشتر برای خانه داری صفحه ی ترفند های خانه داری ما رو دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی