|

پشت پرده اهدای راکت دختر تنیسور به محمود احمدی‌نژاد چه بود؟

ارغوان رضایی در رابطه با اهدا راکت‌های تنیس به احمدی‌نژاد گفت: من آن راکت‌ها را به مردم ایران کادو کرده بودم.

لینک کوتاه کپی شد

ارغوان رضایی تنیسور ایرانی که تابعیت فرانسه دارد چند سال پیش در مراسمی که برای تقدیر از ایرانیان خارج از برگزار شده بود، راکت‌های خود را به محمود احمدی‌نژاد هدیه کرد. این صحنه در فیلم تبلیغاتی محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری دهم به نمایش درآمد.

به گزارش «شایانیوز»، ارغوان رضایی در رابطه با اهدا کردن راکت‌های تنیس به احمدی‌نژاد گفته بود: «ما را به یک مهمانی دعوت کردند. به عنوان یک نخبه ایرانی دعوت شده بودم و باید کاری می‌کردم و آن راکت‌ها را دادم. من آن راکت‌ها را به مردم ایران کادو کرده بودم و اصلاً این نبود که من این کار را برای شخص خاصی انجام داده باشم.»

ارغوان رضایی ادامه داده بود: «من همان زمان هم عنوان کردم که این به مردم ایران تعلق دارد. اجازه بدهید من داستان را برای شما توضیح بدهم. ما را به عنوان یک نخبه ایرانی خارج از کشور دعوت کردند. من هم گفتم وقتی دعوت می‌کنند یک کادویی تهیه کنم. درست است که فرانسه بهترین عطرهای دنیا را دارد ولی من که نمی‌توانستم عطر کادو بدهم. من به دیدن کسی می‌رفتم که رئیس‌جمهور ایران بود. کاری ندارم که چه شخصی رئیس‌جمهور بوده و هر کسی هم جای احمدی‌نژاد بود این کار را انجام می‌دادم. من اصلاً دنبال کار سیاسی نیستم.»

وی اضافه کرده بود: «درگیری‌های زیادی پیدا کردیم و خیلی به ما توهین کردند. آن‌ها در انتخابات از کادوی من سوء استفاده کردند و این برای من گران تمام شده بود. خیلی به ما توهین کردند. هر چی خواستند بگویند به ما گفتند. این کار دموکراسی واقعی نبود. من گفتم که این راکت‌ها متعلق به مردم ایران است و برای مردم ایران جنگیدم ولی متأسفانه از حرف‌های من سوء استفاده شد. ایرانی‌های هر کشوری که می‌رفتم از من در این باره می‌پرسیدند و مجبور بودم برای همه توضیح بدهم. آخر من در این ماجرا ذی‌نفع نبودم.»

پدر ارغوان رضایی هم در مصاحبه با «خبرورزشی» پس از چند سال درباره آن ماجرا شفاف‌سازی کرد و گفت: «در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد ارغوان دو راکت را تقدیم به مردم ایران کرد، من همراه راکت‌ها یک نامه که چند مورد را در آن نوشته بودم به دخترم دادم تا او را به دفتر ریاست جمهوری برساند اما خواهرزاده‌ام در ایران، نامه من را با نامه خودش عوض کرد و ارغوان نیز متوجه آن نشد چرا که او بلد نیست زبان فارسی را بخواند. اما بعد از این ماجرا تمام مردم با بی‌احترامی با ما برخورد کردند. ما این راکت‌ها را به ملت ایران هدیه دادیم نه به شخص خاصی و این موضوع باید شفاف‌سازی می‌شد. ما عاشق ایران و مردمش هستیم، زمانی که در بازی‌های ارغوان سرود ملی فرانسه پخش می‌شد من اشک می‌ریختیم که چرا سرود ملی ایران برای دخترم پخش نمی‌شود اما مردم بی آنکه بدانند موضوع چیست هرچه توانستند به ما گفتند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه