|

نخل طلای کن ۲۰۲۱ برای "قهرمان" اصغر فرهادی؟

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن در حالی برگزار شد که قهرمان اصغر فرهادی از بخت های نخل طلا است

لینک کوتاه کپی شد

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن از ساعت ۷ و ۱۵ به وقت محلی (۹ و نیم به وقت ایران) شروع شد تا به معرفی بهترین‌های این دوره بپردازد.

تا ساعتی دیگر برترین‌های این دوره از جشنواره کن به‌صورت رسمی معرفی خواهند شد. در حال حاضر عوامل فیلم‌های حاضر در جشنواره با حضور بر روی فرش قرمز در برابر دوربین رسانه‌های قرار می‌گیرند.

اصغر فرهادی با فیلم سینمایی «قهرمان» نمایندگی سینمای ایران در بخش رقابتی این رویداد را برعهده دارد.

عوامل فیلم "قهرمان" اصغر فرهادی روی فرش قرمز اختتامیه کن

شانس بالا برای اصغر فرهادی و امیر جدیدی

پیش از این پیتر بردشاو (Peter Bradshaw) از منتقدان ارشد روزنامه گاردین در مطلبی به پیش‌بینی برندگان جوایز بخش رقابتی جشنواره امسال پرداخته و امیر جدیدی را به عنوان بخت اول کسب جایزه بهترین بازیگر مرد معرفی کرده بود.

هالیوود ریپورتر نیز در گزارشی نوشته بود که فیلم «قهرمان» به عنوان یکی از بخت‌های اصلی کسب نخل طلای هفتاد و چهارمین دوره این جشنواره ظاهر شده و به احتمال زیاد شانس ورود ایران به رقابت برای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان خواهد بود.

پنج زن و سه مرد سینماگر به ریاست اسپایک لی، کارگردان نامدار آمریکایی، فیلم‌های بخش مسابقه هفتادوچهارمین جشنواره کن را داوری کردند. این گروه ساعت ۹ و نیم به وقت ایران روی فرش قرمز رفتند تا بتدریج وارد سالن مراسم شوند.

متی یوپ کارگردان فرانسوی-سنگالی، سونگ‌هانگ هو بازیگر کره‌ای، طاهر رحیم بازیگر فرانسوی، مگی جیلنهال بازیگر آمریکایی، کلبر مندونسا فیلیو کارگردان برزیلی، میلن فارمه خواننده و بازیگر فرانسوی، جسیکا هوسنر فیلمساز اتریشی و ملانی لوران بازیگر فرانسوی اعضای گروه داوری جشنوارهٔ کن ۲۰۲۱ را تشکیل دادند.

فیلم برگزیده داوران فیپرشی؛ ماشین من را بران

فدراسیون بین المللی منتقدان سینما (فیپرشی) ساعتی پیش از شروع مراسم اختتامیه برنده سه جایزه امسال خود را معرفی کرد و در بخش اصلی رقابتی فیلم ژاپنی «ماشین من را بران» ساخته ریوسوکه هاماگوچی را برنده خود خواند.

در بخش نوعی نگاه فیلم بلژیکی «زمین بازی» ساخته لورا وندل به عنوان برنده فیپرشی انتخاب شد و در بخش هفته منتقدان هم فیلم مصری «پرها» ساخته عمر الزهیری جایزه فیپرشی را برد. امسال حامد سلیمانزاده از اعضای هیات داوری فیپرشی جشنواره کن بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها