|

دختران زیر 23 سال ازدواج کنید ، 100 میلیون وام بگیرید

دختران زیر 23 سال ازدواج کنید ، 100 میلیون وام بگیرید. تخصیص وام 100 میلیونی برای دختران زیر 23 و پسران زیر 25 . ماجرا چیست؟

لینک کوتاه کپی شد

دختران زیر 23 سال ازدواج کنید ، 100 میلیون وام بگیرید.. پسران زیر 25 سال ازدواج کنید تا 100 میلیون تومان به شما وام بدهند. شاید شنیدن و دیدن این جمله کمی برای شما جالب و یا عجیب باشد اما این یک طرح پیشنهادی در لایحه بودجه سال 1400 برای افزایش میزان مبلغ وام ازدواج به منظور تشویق جوانان به ازدواج زود و یا به موقع است. در این طرح آمده است که دختران زیر 23 سال و آقایان زیر 25 سال مشمول دریافت وام 100 میلیون تومانی خواهند بود. 

این روز ها که جمعیت جوان کشور در حال کاهش بوده و سن ازدواج در جوانان و دختر ها و پسر ها به بالای 30 سال رسیده است. بسیاری از کارشناسان و مسئولین به فکر راه چاره ای برای جذب و تشویق جوانان به سنت پیامبر اکرم یعنی ازدواج هستند. پیشنهادات عجیب و غریب و اقدامات مناسبی در این زمینه صورت گرفته است. از پیشنهاد یکی آقا برای ازدواج اجباری و از طرح های ازدواج آسان و ازدواج دانشجویی. اما حالا خبر هایی از افزایش مبلغ وام ازدواج برای جوانان به گوش میرسد. دختران عزیز زیر 23 سال ازدواج کنید تا 100 میلیون تومان وام ازدواج بگیرید!

ماجرای وام ازدواج 100 میلیونی برای دختران زیر 23 سال چیست؟

جدیدا اخباری مبنی بر افزایش میزان وام ازدواج به 70 میلیون تومان به گوش می رسد. اگرچه این خبر بسیار خوشی برای جوانان در شرف ازدواج است. اما در حاشیه این خبر ها یک سوژه جالب نیز به گوش می رسد. وام 100 میلیون تومانی برای دختران زیر 23 سال و پسران زیر 25 سال. در ادامه متن این خبر و جزئیات وام 100 میلیون تومانی ازدواج زیر 23 سال را مشاهده کنید. 

حسینعلی حاجی ‌‌دلیگانی نماینده مردم شاهین ‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 گفت: بر اساس مصوبه اعضای کمیسیون در این جلسه در قالب تبصره 16 لایحه بودجه وام ازدواج در سال آینده 70 میلیون تومان و بازپرداخت آن 10 ساله خواهد شد. وی افزود: طبق مصوبه اعضای کمیسیون زوج‌ هایی که تاریخ ازدواج آنها از یک فروردین 97 به بعد باشد مشمول دریافت وام ازدواج 70 میلیونی می‌ شوند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 اظهار داشت: همچنین براساس این مصوبه زوج ‌هایی که در آقایان سن ‌شان کمتر از 25 سال و در خانم ‌ها سن ‌شان کمتر از 23 سال باشد می ‌توانند از وام 100 میلیون تومانی با بازپرداخت 10 ساله بهر‌ه ‌مند شوند. 

یک انتقاد به آقایان مسئول

اگرچه خبر افزایش مبلغ وام ازدواج به 70 میلیون تومان خبری خوشایند است( هرچند که هنوز عاقبت تصویب شدنش مشخص نیست). اما کاش در کنار تخصیص وام ازدواج 100 میلیون تومانی به دختران زیر 23 و پسران زیر 25 به فکر ارائه آموزش های اساسی و تخصصی پیش از ازدواج نیز بودید. اگرچه زمانی که آموزش های لازم در خصوص ازدواج به دختران و پسران در موعد مناسب ارائه شده باشد، این امر پسندیده و جایز بایستی هر چه زودتر اتفاق بیفتد. 

اما کاش فقط به فکر ازدواج کردن نبودید، کم نیستتند دختران زیر 23 و پسران زیر 25 که آمادگی پذیریفتن مسائل و مسئولیت های ازدواج هستند. اما کاش وعده 100 میلیون تومانی موجب حریص شدن جوانان و جاری شدن خطبه های عقد فکر نشده و بعد از آن طلاق های زودرس نباشد. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها