|

جشنواره موسیقی «طوفان شن»

تصاویری از یک "جشن موسیقی" باشکوه در عربستان!

رئیس اداره کل سرگرمی عربستان گفت که در طول چهار روز، ۷۳۲ هزار نفر در یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های موسیقی در جهان حضور داشتند.

لینک کوتاه کپی شد

جشنواره موسیقی MDLBeast Soundstorm که اخیرا در عربستان برگزار شد با استقبال زیادی از سوی مردم روبرو شده است.

هنرمندان و نوازندگان بین‌المللی - از جمله دی‌جی ابرستاره فرانسوی دیوید گوتا- در جشنواره موسیقی طوفان شن شرکت کردند.

تصاویری از بک جشن در عربستان که کمتر دیده‌اید

ترکی الشیخ، رئیس اداره کل سرگرمی عربستان گفت که در طول چهار روز، ۷۳۲ هزار نفر در یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های موسیقی در جهان حضور داشتند.

این جشنواره از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۹ شاهد شکستن بسیاری از سنت‌ها بوده است از جمله حضور مشترک زنان و مردان جوان در کنسرت‌های موسیقی.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فرارو؛ برگزاری چنین رویداد‌هایی از ابتکارات ولیعهد سعودی است که از سال ۲۰۱۷، اصلاحاتی را در این پادشاهی آغاز کرده است. تغییرات اجتماعی شامل لغو ممنوعیت رانندگی زنان و اجازه دادن به کنسرت‌های با جنسیت مختلط و رویداد‌های دیگر است. چند روز قبل نیز اعلام شد ۵۰ مرکز آموزش موسیقی در سراسر عربستان سعودی راه‌اندازی خواهد شد.

باوجود اینکه برخی سنت‌گرایان مذهبی در داخل عربستان سعودی همچنان با برگزاری مراسمی از این دست موافق نیستند، باز شدن فضای اجتماعی فرصت‌های بیشتری برای شهروندان این کشور فراهم کرده است.

عربستان سعودی به دنبال تنوع بخشیدن به اقتصاد خود به دور از نفت است و در سال‌های اخیر در بخش‌های گردشگری، سرگرمی و ورزش سرمایه‌گذاری زیادی کرده است.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی