|

(ویدئو) خوانندگی فتحعلی اویسی در برنامه خندوانه؛ ای دریغ از عمر رفته

فتحعلی اویسی

ویدیویی از خوانندگی فتحعلی اویسی در برنامه خندوانه را ببینید مضمون قطعه انتخابی او «ای دریغ از عمر رفته» است.

لینک کوتاه کپی شد
1

فتحعلی اویسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در بیمارستان لاله تهران درگذشت. او زاده ۲۱ دی ۱۳۲۴ در قم کارگردان، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است. اویسی فارغ التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا در سال ۱۳۵۳ است. وی در همان سال به ایران بازگشت و شروع فعالیت سینمایی اش با بازی در فیلم قدغن (علی رضا داوودنژاد) در سال ۱۳۵۷ بود.

به گزارش «شایانیوز»، پس از اتمام تحصیل به عضویت سیمای جمهوری اسلامی درآمد و در دهه شصت در فیلم‌های بسیاری بازی کرد چند فیلم ناموفق هم کارگردانی کرد. در اوایل دهه هفتاد دوباره به کارگردانی روی آورد و سومین فیلم بلندش «مریم و میتیل» فیلم موفقی از آب درآمد. فتحعلی اویسی در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون فعال بود و بازی‌های زیبایی هم از خود به نمایش گذاشت.

فتحعلی اویسی در زمینه خوانندگی نیز استعداد دارد و تیتراژ پایانی سریال‌های باغچه مینو و کمربند‌ها را ببندیم را او اجرا کرده و یک آلبوم هم به همراه پسرش علیرضا اویسی به نام خونه دل روانه بازار کرده است. در ادامه ویدیویی از خوانندگی فتحعلی اویسی در برنامه خندوانه را ببینید. مضمون قطعه انتخابی او «ای دریغ از عمر رفته» است. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها