|

کار غیراخلاقی با معلم خراسانی/ هتک حیثیت از طریق عکس

​عامل هتک حیثیت از طریق انتشار عکس نامتعارف معلم با فتوشاپ در خراسان جنوبی دستگیر شد.

لینک کوتاه کپی شد

عامل هتک حیثیت از طریق انتشار عکس نامتعارف معلم با فتوشاپ در خراسان جنوبی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی از شناسایی فردی که در شبکه‌ اجتماعی تلگرام اقدام به هتک حیثیت از طریق انتشار عکس نامتعارف در خصوص یکی از معلمان کرده بود، خبر داد.

سرهنگ "علی محمدپور" رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در رابطه با این خبر بیان کرد: معلمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان قاین مراجعه و عنوان داشت فردی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به فحاشی علیه بنده نموده و همچنین عکس بنده را از کانال‌های تدریسم برداشته وبر روی تصویر خلاف عفت قرار داده و آن عکس را برای من ارسال کرده که باعث هتک حیثیت بنده شده، به دلیل حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان قاین مالک اکانت تلگرامی شناسایی و با وجود اینکه متهم به سن قانونی نریسیده بود، با هماهنگی مقام قضایی جهت اخذ اظهارات به همراه پدرش به این پلیس احضار شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی ادامه داد: وی در اظهارات خود عنوان نمود که اکانت تلگرامی متعلق به خودم می‌باشد، توهین و انتشار تصاویر غیر اخلاقی را به خاطر سخت گیری زیاد معلم برای امتحانات و پایین دادن نمراتم انجام دادم و هدف خاص دیگری نداشتم.

بازداشت شاگرد خراسانی / او بلای بدی سر معلمش آورد

سرهنگ محمد پور خاطر نشان کرد: هتک حیثیت افراد در بستر فضای مجازی مانند پخش محتوایی ازقبیل صدا و تصویر به صورت فیلم، عکس و متن چه با تغییر و چه بدون تغییر و با توجه به اینکه رضایت فردی نیز در کار نباشد موجبات ضرر و هتک حیثیت افراد را فراهم آورده و بر اساس قوانین حاکم پیگرد قانونی دارد.

این مقام مسئول اطز شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند

منبع:رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها