|

سگ هار ۸ نفر را راهی بیمارستان کرد

به گفته شهردار مشگین شهر، مصدومان این حادثه که از جمله چند کودک هستند در مراکز درمانی منطقه تحت درمان قرار دارند.

لینک کوتاه کپی شد

حمله سگ هار در حالی هشت نفر از شهروندان مشگین‌شهری را راهی بیمارستان کرد که پیشتر حوادث مشابهی در استان‌های دیگر و به ویژه در حاشیه شهرها به دلیل ازدیاد جمعیت سگ‌های بدون صاحب رخ داده بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایرنا، شهردار مشگین‌شهر با اعلام این خبر گفت: به دنبال تماس تلفنی تعدادی از شهروندان مبنی بر حمله سگ هار به چند شهروند بلافاصله نیروهای امدادی و عملیاتی آتش‌نشانی مشگین‌شهر با همکاری یگان حفاظت محیط زیست و عوامل انتظامی وارد عمل شدند.

علی مسیب‌زاده افزود: پس از ساعت‌ها تلاش، تعقیب و گریز این حیوان در محله چایپارا توسط ماموران از پای درآمد.

به گفته شهردار مشگین شهر، مصدومان این حادثه که از جمله چند کودک هستند در مراکز درمانی منطقه تحت درمان قرار دارند.

سگ‌های بلاصاحب در سال‌های اخیر به دلیل ترویج تفکرات نادرست مبنی بر غذارسانی به حیوانات بدون در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی و اختلال در چرخه طبیعت به معضل مردم در شهرهای مختلف تبدیل شده و امنیت شهروندان را به مخاطره انداخته است.

براساس ماده ۱۵ قانون شهرداری ها، دفع حیوانات بلاصاحب مزاحمی که سبب بروز بیماری‌های خطرناک به جمعیت دامی و انسانی شود در سطح شهرها بر عهده شهرداری‌ها و خارج از آن نیز برعهده بخشداری‌ها است و همچنین برحسب وفق ماده ۹ دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد نیز طبق این دستورالعمل تصدی واحد کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان زیر پوشش معاونت خدمات شهری شهرداری‌ها قرار گرفته است.

سگ‌ها عامل بیش از ۹۰ درصد موارد حیوان گزیدگی و انتقال بیماری هاری و مرگ ناشی از آن در انسان هستند. حذف هاری از طریق پیشگیری از گزش سگ و انجام واکسیناسیون سگ‌ها امکان پذیر است.

هاری همچنان یک بیماری کشنده است و سالانه بیش از ۵۹ هزار نفر در دنیا بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی