|

بررسی بازار ارز و طلا در آغازین روز هفته

دلار به کف ماهانه رسید و کام دارندگان ربع سکه از همه تلخ‌تر شد

میزان حباب سکه از سقف ۳۱ درصدی خود در سال گذشته به محدوده ۲۱ درصد رسیده و حدود ده درصد کاهش پیدا کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

امروز شنبه دلار تهران پایین‌ترین قیمت معاملاتی خود در یک ماه گذشته را تجربه کرد. اخبار مثبت دیپلماتیک، ثبت نام خودرو و بلوکه کردن بخش قابل توجهی از نقدینگی در این بخش و افزایش توجه‌ها به بازار سرمایه از مهمترین عواملی است که باعث کاهش قیمت دلار شده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران؛ یکی از مهمترین اتفاقاتی که در روزهای اخیر قیمت دلار را کاهش داد و جهت قیمت‌ها را عوض کرد خبر سفر قریب‌الوقوع پادشاه عمان در روز یکشنبه بود. پادشاه عمان همواره به عنوان منجی برجام در زمان‌های حساس وارد عمل شده است و برخی پیش‌بینی کردند که پیشنهاد پادشاه عمان درباره برجام باشد.

حباب سکه ده درصد کاهش یافت

بررسی ها نشان می‌دهد که میزان حباب سکه از سقف ۳۱ درصدی خود در سال گذشته به محدوده ۲۱ درصد رسیده و حدود ده درصد کاهش پیدا کرده است به همین خاطر کاهش قیمت طلا و سکه بیشتر از دلار بوده است. بازدهی دلار در این هفته هم منفی شد و دارندگان دلار ۳.۶ درصد زیان کردند.

شرایط برای سایر بازارها بدتر بود بیشترین کاهش قیمت را در این هفته ربع سکه ثبت کرد و با زیان ۶.۴ درصدی کام دارندگان ربع سکه از همه تلخ تر شد.

خریداران سکه امامی هم در این هفته به زیان نشستند و نسبت به پایان هفته قبل ۶.۱ درصد ارزش دارایی شان کم شد. معامله گران طلای ۱۸ عیار هم در این هفته زیان هفتگی ۴.۲ درصدی را به ثبت رساندند.

در هفته پیش رو دلار آمریکا یک حمایت مهم در محدوده ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان دارد که شکست حمایت فوق و کاهش قیمت دلار به زیر حمایت روانی ۵۰ هزار تومان می تواند شرایط را برای دارندگان دلار سخت تر کند و موج‌ جدید فروش ایجاد کند ولی در صورتی که خبرهای مثبت سیاسی انتظارات معامله گران را برآورده نکند با ورود نهنگ‌ها به بازار ارز قیمت دلار می تواند افزایش یابد.

حمایت روانی در انتظار سکه رفاه

سکه رفاه از سقف اخیر خود بیش از ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است و در ابتدای کانال ۳۰ میلیون تومانی قرار دارد. حمایت روانی 30 میلیون تومانی می‌تواند در روز جاری مانع از کاهش قیمت سکه رفاه و سقوط آن به کانال ۲۹ میلیون تومانی شود ولی در صورتی که سکه بخواهد با اهرم کاهش دلار به مسیر نزولی خود ادامه دهد، حمایت ۲۹ میلیون و ۶۰۰ تا ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان حمایت پیش روی سکه است که پس از آن حمایت ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اهمیت دارد.

در صورت برگشت سکه رفاه به ترتیب مقاومت قیمتی ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ۳۱ میلیون تومان و ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اهمیت پیدا می‌کنند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی