|

چه خبر از بازار ارز و طلا

نرخ ارز روی موج صعودی؛ بازگشت دلار و سکه به قله تاریخی

نرخ دلار از مرز مقاومتی 33 هزار و 200 تومان عبور کرد. این جهش قیمتی موجب شد تقاضا برای خرید ارز در تهران بیشتر شود

لینک کوتاه کپی شد

نرخ دلار تهران امروز از مرز مقاومتی 33 هزار و 200 تومان عبور کرد. این جهش قیمتی موجب شده تقاضا برای خرید ارز در تهران بیشتر شود و دلار تا سطوح بالاتری رشد کند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران؛ روند صعودی قیمت دلار در بازار امروز سه شنبه 10 آبان ماه ادامه پیدا کرد. اسکناس آمریکایی امروز  بر مدار افزایش قرار گرفت.

نرخ دلار تهران امروز از مرز مقاومتی 33 هزار و 200 تومان عبور کرد. این جهش قیمتی موجب شد تقاضا برای خرید ارز در تهران بیشتر شود و دلار تا 33 هزار و420 تومان پیشروی کند. قیمت دلار  امروز  در نیمه روز به قله تاریخی خود برگشت و با 33 هزار و 500 تومان معامله شد. 11 مهر ماه بود که  نرخ دلار  به قله تاریخی صعود کرده بود .  

حمایت تمام قد از نرخ دلار  تهران 

معامله گران معتقد بودند امروز دلار تهران مانند روز گذشته مورد حمایت بازارهای همسایه قرار گرفته است.  نرخ دلار  در هرات امروز تا 32 هزار و 900 تومان بالا رفت که در مقایسه با روز قبل 200 تومان بالاتر بود.البته در معاملات فردایی نرخ  هرات وارد کانال 33 هزار تومان شده بود.

 از سوی دیگر دلار سلیمانیه امروز 33 هزار 650 تومان بود که نسبت به روز قبل 150 تومان رشد را نشان می دهد.

نرخ حواله درهم  نیز امروز تا 9 هزار و 260 تومان بالا رفت. بنابراین نرخ برابری درهم به دلار وارد کانال 34 هزار تومان شد. 

پیام آمریکا به بازار ارز ایران

چشم انداز برجام نیز همچنان تیره و تار است. رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در تازه ترین اظهارات خود  مدعی شده واشنگتن توجه خود را به حمایت از اعتراضات معطوف نموده و اگر لازم باشد به‌عنوان آخرین راهکار، به گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران متوسل می‌شویم.

رابرت مالی تمرکز بر توافق هسته‌ای را موجب اتلاف وقت توصیف کرد. به عقیده معامله گران سیگنال منفی آمریکا درباره برجام به بازار ارز تهران می‌تواند قیمت دلار تهران را صعودی کند.

فنر قیمت طلا پرید 

قیمت اونس طلا امروز  برخلاف روز گذشته آرایش صعودی به خود گرفت و با 7 دلار رشد در محدوده  1647 دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار  امروز 12 هزار و 700 هزار رشد کرد. این فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده یک میلیون و 370 هزار و 700 تومان به فروش رسید. 

سکه دوباره پرواز کرد 

قیمت سکه امروز مانند روز گذشته پرواز درآمد. فلز گران بهای داخلی امروز تا سطح 15 میلیون و 550 هزار تومان بالا رفت. قیمت مذکور  در مقایسه با روز قبل 150 هزار تومان بالاتر بود.

قیمت سکه در دو سه روز اخیر تقریبا 400 هزار تومان گران شده است.معامله گران معتقد بودند در صورتی که فلز زرد رنگ داخلی مرز مذکور را حفظ کند این احتمال وجود دارد که بازار سکه با تقاضای جدید همراه شود و سکه به سمت 15 میلیون و 800 هزار تومان هم حرکت کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی