|

کاهش قیمت خودروهای گروه پژو

تاثیر طرح واردات خودرو بر بازار چه بوده است؟

فعالان بازار خودرو می‌گویند تحت تاثیر طرح واردات خودرو بر بازار، همه به نوعی منتظر ارزانی خودرو هستند و دست از معاملات کشیده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

چند روزی از تصویب طرح واردات خودرو در صحن علنی مجلس می‌گذرد. طرحی که از همان ساعات نخست تصویب موافقان و مخالفان خاص خود را داشت. برخی بر تأثیر مثبت آن بر بازار خودرو صحبت می‌کنند و عده‌ای دیگر عدم زیر ساخت کافی برای اجرای طرح را بیان و اعلام می‌کنند در شرایط فعلی نتایج قابلی توجهی نخواهد داشت.

اما از آن طرف واکنش بازار خودرو نسبت به این طرح قابل توجه است. فعالان بازار خودرو معتقدند در طول چند ماه اخیر بازار خودرو در رکود مطلق قرار داشت و در دو هفته اخیر تاحدودی معاملات به بازار برگشته بود اما زمزمه آزادسازی واردات خودرو باعث شده تا همه به نوعی منتظر ارزانی خودرو باشند و دست از معاملات بکشند.

فروش خودرو، فقط در صورت نیاز ضروری

امروز فقط آن دسته از افرادی که نیاز ضروری به فروش خودرو دارند اقدام به معامله می‌کنند و مابقی تمایلی به فروش خودرو ندارند. مصرف‌کنندگان هم خوش‌بین به کاهش قیمت‌ها هستند و خبری از رونق در خرید و فروش نیست.

به اعتقاد فعالان بازار پیش از اعلام طرح واردات خودرو مالکان خودروهای خارجی تصور می‌کردند خودروهای عتیقه در اختیار دارند و قیمت های نجومی را برای آنها مطرح می کردند همین افراد امروز احساس خطر کرده و نمی دانند سرنوشت سودهای بالایی که از فروش خودروهای کارکرده خارجی کسب می کردند چه خواهد شد.

قیمت انواع خودرو در بازار

خودرو‌های سایپا امروز دوشنبه بیست و نهم شهریور با کاهش یک تا سه میلیون تومانی در بازار فروخته می‌شوند. پراید هاچ‌بک و پراید وانت هر کدام نسبت به روز قبل افت سه میلیون تومانی را تجربه می‌کنند و به ترتیب ۱۵۲ و ۱۵۱ میلیون تومان قیمت خورده‌اند.

در بین محصولات ایران‌خودرو افت و خیز آرام قیمت‌ها، امروز نیز ادامه داشته است. به طوری که دنا و پژو ۲۰۶ تیپ دو، یک میلیون تومان ارزان شده‌اند و پژو پارس و سمند EF۷ به همین اندازه افزایش قیمت پیدا کرد‌ه‌اند.  

هایما S۷ و چانگان در بین محصولات مونتاژی با افزایش پنج میلیون تومانی، بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند. نوسان محدود قیمت ارز می‌تواند یکی از دلایل آرامش نسبی این روز‌های بازار خودرو باشد. از طرفی ماجرای واردات خودرو سرانجامی نداشت و این طور که پیداست، مخالفان سرسختی دارد.  

قیمت محصولات فعلی بازار، در روز‌های اخیر واکنش محسوسی به خبر‌های ضد و نقیض واردات خودرو نداشته و تقریبا مدل‌های پرفروش سایپا و ایران‌خودرو با همان رقم‌های هفته پیش خرید و فروش می‌شوند. قیمت روز محصولات این دو کارخانه را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

قیمت محصولات ایران‌خودرو

پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش دو میلیون تومانی، ۳۳۳ میلیون تومان فروخته می‌شود و بیشترین افت قیمت را به ثبت رسانده است. پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۶ تیپ دو نیز هر کدام یک میلیون تومان ارزان و به‌ترتیب ۲۲۸ میلیون تومان و ۲۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

پژو پارس و سمند EF۷ با رشد یک میلیون تومانی روانه بازار شده‌اند و به‌ترتیب ۲۸۱ میلیون تومان و ۲۶۲ میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت محصولات ایران‌خودرو

خودروقیمت
وانت آریسان۱۸۹ میلیون تومان 
سمند LX۲۴۷ میلیون تومان 
سمند EF7۲۶۲ میلیون تومان 
سمند EF7 دوگانه سوز۲۸۰ میلیون تومان 
دنا تیپ یک۳۲۸ میلیون تومان 
پژو 405 GLX۲۲۸ میلیون تومان 
پژو پارس ۲۸۱ میلیون تومان 
پژو پارس اتوماتیک۳۶۰ میلیون تومان 
پژو 207 دنده ای۳۳۳ میلیون تومان 
پژو 206 تیپ 2۲۵۰ میلیون تومان 
پژو 206 تیپ 5۲۹۷ میلیون تومان 
پژو 206 صندوقدار۲۸۸ میلیون تومان 
پژو 2008۹۷۰ میلیون تومان 
رنو تندر 90 E2۳۷۰ میلیون تومان 
هایما S5۶۷۰ میلیون تومان 
هایما S7۷۹۵ میلیون تومان 
سوزوکی ویتارا اتوماتیکیک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان

قیمت محصولات سایپا

پراید هاچ‌بک نسبت به روز قبل سه میلیون تومان قیمت کمتری دارد و ۱۵۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ساینا ۱۵۸ میلیون تومان و کوئیک دنده‌ای ۱۷۲ میلیون تومان ارز‌ش‌گذاری شده‌اند و از روز یکشنبه دو میلیون تومان ارزان شده‌اند.

چانگان در بین مدل‌های مونتاژی سایپا تنها خودرویی بود که تغییر قیمت داشت و با رشد پنج میلیون تومانی ۵۳۵ میلیون تومان قیمت خورد.

قیمت روز محصولات سایپا

خودروقیمت
پراید 111۱۵۲ میلیون تومان 
پراید 131۱۳۷ میلیون تومان 
پراید 132۱۳۰ میلیون تومان  
پراید 151۱۵۱ میلیون تومان 
تیبا 2۱۵۹ میلیون تومان 
تیبا 2 پلاس۱۷۱ میلیون تومان 
تیبا صندوقدار۱۴۷ میلیون تومان 
ساینا دنده ای۱۵۸ میلیون تومان 
کوئیک دنده ای۱۷۲ میلیون تومان 
کوئیک اتوماتیک پلاس۲۳۱ میلیون تومان 
سیتروئن۹۵۵ میلیون تومان 
چانگان۵۳۵ میلیون تومان 
وانت زامیاد۲۶۰ میلیون تومان 
کیا سراتو۹۵۰ میلیون تومان 
آریو۴۰۰ میلیون تومان 
شاهین۳۸۵ میلیون تومان

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه