|

چندر غاز حقوق بازنشستگان چگونه تورم‌زا شده؟

جمعی از بازنشستگان با صدور بیانیه‌ای به اظهارت اخیر نماینده تهران پیرامون تورم‌زا بودن اجرای همسان‌سازی در سال ۱۴۰۰ اعتراض کردند.

لینک کوتاه کپی شد

نویسندگان این بیانیه اظهارات مطرح شده پیرامون همسان‌سازی و تلاش برای تصویب لایحه دائمی شدن آن را سخیف و غیرکارشناسانه خواندند و افزودند: از جانب برخی از مسئولان و خارج گودنشینان در مورد تورم موجود و بحران‌های اقتصادی جامعه سخنانی می‌شنویم که هر مرغ پخته را نه به خنده به گریه وامی‌دارد، کسانی که در ایجاد وضع نابسامان کشور و تورم و گرانی نقش داشته‌اند.

افاضات آقای نادران در خصوص حقوق بازنشستگان کم بود که بیانات روزنامه کیهان هم اضافه شد. جای تعجب است؛ چرا در کشور با داشتن کارشناسان اقتصادی نظیر آقایان الیاس نادران و حسین شریعتمداری در عرض این چهل سال ثبات اقتصادی به وجود نیامده است؟!

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: آقایان شما که مدعی دفاع از مستضعفین هستید چرا در مقابل اضافه شدن حقوق‌های نجومی ساکت هستید؟

چرا وقتی مجلس برای خودش ۱۵ برابر افزایش حقوق تصویب کرد ساکت بودید آیا آنها تورم‌زا نیست؟

آیا می‌دانید مطابق قانون، حقوق بازنشستگان باید هرساله طبق تورم سالانه افزایش یابد که هیچگاه انجام نشده چرا از آن دفاع نمی‌کنید؟

حقوق‌های نجومی برای این همه مشاوران مقامات و شغل‌های کاذب تورم‌زا نیست؟

فقط چندر غاز حقوق بازنشستگان تورم‌زا شده؟

آقایان؛ ملت به خوبی می‌دانند که ریشه تورم و اینهمه فقر و نابسامانی کجاست. بحران‌هایی که با تغییر اسامی روسای جمهور فروکش نمی‌کنند و باید چاره اساسی‌تر اندیشید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه